Najnowsze informacje

Nowy wóz strażaków z Drobina

Strażacy z OSP Drobin oficjalnie otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczyste przekazanie auta odbyło się podczas powiatowych dożynek w Drobinie.
Nowy nabytek OSP Drobin został poświęcony przez proboszcza drobińskiej parafii ks. Andrzeja Kucharczyka, a burmistrz Andrzej Samoraj oficjalnie przekazał strażakom kluczyki do auta. Było też przecięcie symbolicznej wstęgi, m.in. przez marszałka województwa Adama Struzika. A strażacy niemal zgodnie z morskim obyczajem „ochrzcili” samochód szampanem.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Drobin to mercedes. Jest mniejszy od będącego już na wyposażeniu drobińskich strażaków man-a, ale ma większy zbiornik wody. Może zabrać 4,5 tys. litrów wody. Auto jest uterenowione i ma napęd 4×4. Wyposażone jest m.in. w układ utrzymywania stałego ciśnienia, szybkie natarcie, zwijanie elektryczne i ręczne o długości 60 m z prądownicą wysokociśnieniową, moduł proszkowy, system piany sprężonej.
Auto kosztowało blisko 760 tys. zł. Zakup został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Urząd Marszałkowski, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Miasto i Gminę Drobin oraz OSP Drobin.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …