Nowy plac zabaw w Słupnie

W Słupnie oficjalnie otwarto nowy plac zabaw, który jest tuż przy Urzędzie Gminy. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych lodów, ufundowanych przez samorząd.
Plac zabaw to wspólna inicjatywa samorządu Słupna i PERN. Samorząd przekazał działkę, która usytuowana jest tuż przy Urzędzie Gminy. Z kolei PERN przekazał 20 tys. zł na urządzenie placu. A znalazł się na nim „kombajn” do zabawy, w którym są zjeżdżalnie, siatki do wspinania, ruchome platformy.
Plac jest monitorowany, a jak mówi wójt Słupna – Marcin Zawadka, zamontowane zostaną kamery, aby rodzice mogli w Internecie obserwować jak bawią się ich pociechy. – Chociaż to nie jest Dzień Dziecka, myślę że dzisiaj mamy wyjątkowy prezent dla najmłodszych mieszkańców Słupna – mówił Marcin Zawadka. Dodał, że w tej części Słupna brakowało takiego obiektu i dziękował sponsorowi za pomoc w powstaniu placu.
Plac poświęcił proboszcz ks. Marek Zaborowski, a wstęgę przecięły Halina Ludwiczak, jedna z inicjatorek powstania placu i jej 8-letnia wnuczka Laura Ramotowska. Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło młodych mieszkańców Słupna, w tym przedszkolaków, którzy z aplauzem przyjęli informację o darmowych lodach.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Flis z Liszyna otworzył sezon

Stowarzyszenie Wodniaków gminy Słupno „Flis” po raz 11 uroczyście świętowało otwarcie sezonu wodniackiego na przystani …