Niezwykły wieczorek w Bulkowie

W ramach projektu „Bony dla seniorów” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie grupa „Bulkowianie” zorganizowała I Wieczorek Pieśni Patriotycznej.
Seniorzy zaprosili wszystkich mieszkańców na wspólne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród gości Wieczorku był m.in. wójt Bulkowa Gabriel Graczyk. Oprócz wspólnego świętowania wyjątkowej rocznicy, spotkanie było też okazją do integracji seniorów z terenu gminy.
Każdy uczestnik Wieczorku otrzymał okolicznościowy patriotyczny znaczek. W pierwszej części zabrzmiały poważne pieśni. We wspólnym śpiewaniu pomagało 100 egzemplarzy „Bulkowskiego śpiewnika piosenki i pieśni patriotycznej”, przygotowanego przez seniorów zaangażowanych w projekt.
Po części oficjalnej był poczęstunek, który dodał uczestnikom spotkania sił do śpiewu. Tym razem przy akompaniamencie akordeonu rozbrzmiały biesiadne piosenki.
Projekt „Bony dla seniorów” jest realizowany przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości, a dofinansowany z budżetu samorządu Mazowsza.

(gsz)
fot. Ze zbiorów „Bulkowian”

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …