Niezwykły Dzień Strażaka

Tegoroczny Dzień Strażaka w Gąbinie był wyjątkowy. A to wszystko za sprawą oficjalnego przekazania jednostce OSP Gąbin kluczyków do nowego, ultranowoczesnego, ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji strażaków, a później przeniosły się na starówkę. Tam odbył się przegląd strażackich pododdziałów, wręczono także medale i odznaki. Były też pamiątkowe medale „Pro Masovia” od samorządu województwa. Otrzymali je: burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak, prezes OSP Gąbin Waldemar Zawadzki, zastępca naczelnika OSP Gąbin Grzegorz Puternicki oraz Damian Zawadzki. Wśród gości gąbińskich uroczystości byli m.in. marszałek Adam Struzik, wicestarosta Iwona Sierocka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Sierocki, były prezes Orlenu Wojciech Jasiński.
Najważniejszym punktem tegorocznego Dnia Strażaka było oficjalne przekazanie kluczyków do nowego wozu strażakom z OSP Gąbin. Z rąk Krzysztofa Jadczaka odebrał je Grzegorz Puternicki. Nowy samochód został poświęcony przez ks. Andrzeja Zakrzewskiego, diecezjalnego kapelana strażaków, ks. Andrzeja Świderskiego, proboszcza gąbińskiej parafii i ks. Jerzego Drozdowskiego. Ojcem chrzestnym wozu był marszałek Adam Struzik.
Nowy nabytek gąbińskich strażaków to potężna 460-konna maszyna, zbudowana na podwoziu MAN z napędem 8×8. Samochód może przewieźć 12 ton środka gaśniczego. Posiada bardzo wydajną pompę oraz system zraszaczy. Unikatowa jest kabina brygadowa, niespotykana w pojazdach tej długości i manewrowości. Pojazd może brać udział w najtrudniejszych akcjach bojowych i operować w najmniej sprzyjających warunkach terenowych. Nowy samochód to doskonały prezent dla jednostki z Gąbina, która w tym roku będzie świętować 120-lecie powstania.

(gsz)
fot. Wojciech Olszewski

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …