Najnowsze informacje
fot. ZNP

Najlepsi nauczyciele ze Słupna

Piąte spotkanie oświatowych sportowców należało do drużyny ze Słupna. W jubileuszowej edycji Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o miano najlepszego walczyło siedem drużyn z powiatu płockiego.
Tym razem uczestnicy spotkali się i rozegrali mecze w Hali Sportowej w Starej Białej. Do sportowej rywalizacji jak zawsze zaprosił Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Płocku. Zawodnicy walczyli w drużynach mieszanych: trzy panie – trzech mężczyzn. W piątym turnieju wystartowały drużyny z Ogniska Gminnego ZNP w Słupnie, Nowego Duninowa, Drobina, Bodzanowa, Proboszczewic, Maszewa oraz Starej Białej. – Nasze spotkanie jest okazją nie tylko do walki fair – play, ale również wspólnego, aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia oraz integracji środowiska oświatowego z powiatu płockiego – mówiła, gratulując zwycięzcom i dziękując za udział w turnieju wszystkim zawodnikom Ewa Kowalak, prezes oddziału powiatowego ZNP w Płocku.
V Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty odbywał się pod honorowym patronatem starosty płockiego Mariusza Bieńka, wójta gminy Stara Biała Sławomira Wawrzyńskiego oraz wójta gminy Słupno Marcina Zawadki. Od strony organizacyjnej nad turniejem czuwali: prezes oddziału powiatowego ZNP w Płocku Ewa Kowalak, prezes Ogniska Gminnego ZNP w Starej Białej Krzysztof Świetlik oraz sędzia Paweł Adamkowski.
Końcowa klasyfikacja tegorocznych oświatowych potyczek przedstawia się następująco: I miejsce – drużyna ze Słupna, II miejsce – drużyna z Maszewa, III miejsce – drużyna z Drobina. Zwycięskie ekipy otrzymały z rąk sponsorów puchary, dyplomy oraz nagrody. – Cieszę się, że po raz kolejny możemy spotykać się, bawić, integrować środowisko i promować sport wśród pracowników oświaty. Dziękujemy również dyrektor szkoły w Starej Białej Bożenie Zarębie za udostępnienie hali oraz pomoc w organizacji turnieju na terenie swojej placówki. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym spotkaniu – mówiła Ewa Kowalak. rad

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …