Nagrody za elektrośmieci

W auli płockiego ratusza podsumowano konkurs „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”.
Organizatorami konkursu byli Związek Gmin Regionu Płockiego i Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. – To bardzo miłe widzieć tylu uczniów, którzy rozumieją i są zaangażowani w ochronę środowiska. Nasz związek ma za zadanie także edukację ekologiczną i dzisiejsze spotkanie wpisuje się w te działania – mówił Krzysztof Jadczak, burmistrz Gąbina i wiceprzewodniczący zarządu ZGRP. Stefan Kotlewski, szef Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku zaznaczył, że dzięki konkursowi i zaangażowaniu szkół i uczniów zebrane odpady nie trafiły np. do lasów.
W konkursie wzięły udział 22 szkoły. W sumie zebrano 36 ton elektrośmieci. Głównym celem akcji była wszechstronna edukacja ekologiczna w zakresie konieczności selektywnego zbierania elektrośmieci. Szkoły, które zgłosiły się do konkursu, nie tylko zbierały elektrośmieci, ale też przygotowywały m.in. gazetki ścienne, apele, prezentacje multimedialne, plakaty związane z koniecznością segregowania tego typu odpadów.
Ilość zebranych elektrośmieci podczas konkursu zrobiła wrażenie na wszystkich. – Gdy ogłaszaliśmy konkurs, myśleliśmy, ze zbierzemy 5–6 ton. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania – mówił wójt Bielska i członek zarządu ZGRP, Józef Jerzy Rozkosz.
Ostatecznie zwycięzcą konkursu okazała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Nowym Radzikowie (gm. Czerwińsk nad Wisłą) z wynikiem ponad 147 kg elektrośmieci na ucznia. Nagrodą dla szkoły był czek na 2 tys. zł. Drugie miejsce zajęła SP im. Jana Pawła II w Grodźcu (gm. Czerwińsk nad Wisłą) z wynikiem ponad 94 kg na ucznia. Nagrodą był czek na 1,5 tys. zł. Natomiast czek o wartości 500 zł za trzecie miejsce przypadł SP im. Marii Kownackiej w Sokołowie (gm. Gostynin) z wynikiem ponad 85 kg na ucznia.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mural w Dobrzykowie

W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy …

Stypendia w Słupnie

Wójt Słupna Marcin Zawadka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy. …