Na drogi do pól

Ponad 4,2 mln złotych trafiło do gmin powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Inwestycje będą zrealizowane w 38 gminach. Środki pochodzą z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Umowy na dofinansowanie z przedstawicielami gmin zostały już podpisane. Przy udziale środków z budżetu województwa mazowieckiego zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych blisko 36,2 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w powiatach gostynińskim, płockim, sierpeckim, sochaczewskim i żyrardowskim. Za  ponad 4,2 mln zł samorządy zrealizują 43 inwestycje drogowe. W sumie na całym Mazowszu dofinansowanych zostanie 289 zadań o wartości 30 mln zł. – Dokładamy starań i środków z budżetu województwa, aby stan dróg na Mazowszu, również tych najmniejszych, był coraz lepszy. Dziś wspieramy może nieduże inwestycje drogowe, najkrótszy odcinek ma zaledwie nieco ponad 150 m. Są to jednak przedsięwzięcia, które dla mieszkańców są bardzo istotne, bo pozwalają rolnikom dotrzeć, często ciężkim sprzętem do ich pola czy gospodarstwa – podkreślał podczas podpisywania umów w Płocku marszałek Adam Struzik.
Samorządowcy przy finansowym wsparciu z budżetu samorządu województwa mazowieckiego zrealizują w sumie 43 inwestycje drogowe za łącznie ponad 4,2 mln zł. Na ogłoszony w 2018 r. nabór na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych wpłynęło 365  wniosków, z czego 289 zostanie dofinansowanych. Na ten cel ze środków budżetu Mazowsza przeznaczono 30  mln zł. Jak podkreślano podczas spotkania, dofinansowane inwestycje to przede wszystkim dogodny dojazd do pól i gospodarstw rolnych dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich, a przez to lepszy komfort życia.
W powiecie płockim dofinansowanie otrzymały gmina Bielsk, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Brudzeń Duży, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała i Wyszogród. W powiecie gostynińskim pieniądze trafiły do gmin: Pacyna, Sanniki, Szczawin Kościelny. Na inwestycje drogowe w powiecie sierpeckim pieniądze otrzymały gminy: Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo, Zawidz i miasto Sierpc.
Szczegółowe informacje dotyczące miejscowości, w których będą prowadzone inwestycje oraz kwot dofinansowania zamieszczone są na stronie urzędu marszałkowskiego.

rad
fot. Urząd Marszałkowski

Zobacz kolejny artykuł

Działaj lokalnie w powiecie płockim

46 projektów otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Działaj lokalnie” organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Założenia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.