Muzyczny przegląd w Ciachcinie

Już po raz 17. w Zespole Szkół w Ciachcinie (gm. Bielsk) odbył się Przegląd Twórczości Muzycznej. Jak zawsze przeglądowi towarzyszyła świetna atmosfera. Coroczny konkurs muzyczny ma już swoje tradycje – zawsze odbywa się w maju, a prowadzi go pomysłodawca wydarzenia, Grzegorz Leliński.
Podczas tegorocznej imprezy rywalizacja konkursowa odbywała się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjów. W konkursie udział wzięli reprezentanci podstawówek w Bielsku, Ciachcinie, Zagrobie i Zągotach oraz gimnazjów w Bielsku i Ciachcinie. Gościnnie wystąpili uczniowie ZSS w Goślicach.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a każdy z zespołów starał się pokazać z jak najlepszej strony. Gośćmi konkursu byli m.in. wójt Bielska Józef Jerzy Rozkosz, przewodniczący Rady Gminy Wiesław Linowski, radna powiatowa Magdalena Woja oraz dyrektorzy szkół biorących udział w rywalizacji.
Ostatecznie przegląd w kategorii podstawówek wygrali reprezentanci Ciachcina, przed Bielskiem i Zagrobą. W kategorii gimnazjów triumfował Bielsk.
Konkursowi towarzyszyło też sporo atrakcji. Jego uczestnicy mogli pomalować sobie twarze, zrobić śmieszne zdjęcie w fotobudce, przytulić Kubusia Puchatka, a także skorzystać z poczęstunku.

tekst i fot. Eliza Kinalska

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …