Najnowsze informacje
fot. Grzegorz Szkopek

Mniej dla wójta

Jak na razie zapowiada się, że w nowej kadencji samorządu sesje Rady Gminy w Słupnie będą dość emocjonujące. Przekonał się o tym nowy wójt Marcin Zawadka, któremu „na dzień dobry” radni wyznaczyli znacznie mniejsze pobory niż miał poprzedni włodarz gminy.
Dla gminy Słupno to historyczne wydarzenie. Po 24 lat z funkcji wójta odszedł Stefan Jakubowski. Swoją rezygnację zapowiadał jeszcze przed wyznaczeniem daty wyborów samorządowych. To, że Stefan Jakubowski nie ubiegał się ponownie o reelekcję, sprawiło, że Słupno było jednym z ciekawszych „pół bitewnych” tegorocznych wyborów samorządowych.
Wójtem chciało zostać aż siedem osób. Ostatecznie w drugiej turze nowym włodarzem gminy został Marcin Zawadka z komitetu wyborczego Stowarzyszenie „Nasza gmina Słupno”. Do walki o 15 mandatów radnych stanęło natomiast aż 101 osób reprezentujących 13 komitetów wyborczych. Nic dziwnego, że przy tak dużej liczbie kandydatów głosy bardzo „się rozbiły”. W efekcie w obecnej Radzie jest tylko jeden radny, którego poparła ponad setka wyborców. W Radzie Gminy Słupno reprezentowanych jest aż osiem komitetów wyborczych. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Samorządowe regaty w Nowym Duninowie

Jeśli mamy lipiec, to pora na tradycyjne regaty żeglarskie w Nowym Duninowie. To regaty samorządowe, …

400 studentów i wszyscy zdali

Mają konta na Facebooku, tańczą w kręgu, nie opuszczają zajęć, pomysłowością i energią nie raz …