Mało pracowników w prokuraturze

Mieszkańcy powiatu gostynińskiego są zaniepokojeni odejściami na emeryturę prokuratorów z tamtejszej Prokuratury Rejonowej. Przedstawiciele Prokuratury Okręgowej zapewniają, że nie ma zagrożenia dla funkcjonowania gostynińskiej jednostki.
Z listu do redakcji Tygodnika Płockiego: – Z gostynińskiej prokuratury na emeryturę odeszły dwie panie prokurator. W pracy zostały trzy osoby. Kiedy przyjdzie ktoś nowy? Bez wątpienia ma to wpływ na jakość prowadzonych postępowań, przecież nasza prokuratura prowadzi sprawy z powiatu gostynińskiego i części płockiego – piszą zaniepokojeni czytelnicy.
Rzeczywiście pierwsza z kobiet odeszła w stan spoczynku już wiosną tego roku, a druga na koniec września. – To dwie osoby, które nabyły prawo do odejścia w stan spoczynku. W tej chwili, oprócz trojga prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Gostyninie, pracuje jeden z prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Płocku. Został oddelegowany do udzielania pomocy. To oznacza, że w tej chwili w gostynińskiej prokuraturze pracuje czworo prokuratorów – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.
To jednak nie koniec. Na pierwszy wakat jest właśnie prowadzony konkurs. – Zgłosiła się osoba, która chce pracować w Gostyninie. Trwa postępowanie konkursowe – dodaje Iwona Śmigielska-Kowalska. – Cały czas otwarta jest sprawa drugiego wakatu.
Na ten wakat także może zostać ogłoszony konkurs, jednak najpierw sprawa musi zostać zgłoszona do ministra sprawiedliwości, który będzie mógł wydać obwieszczanie o wolnym stanowisku. – Nowe przepisy o prokuraturze pozwalają na pominięcie procedury konkursowej, ale może to nastąpić tylko w szczególnych przypadkach – mówi Iwona Śmigielska-Kowalska.
Prokuratura Rejonowa w Gostyninie swoim zasięgiem działania obejmuje cały powiat gostyniński – miasto i gminę Gostynin, gminy Szczawin Kościelny, Pacyna i Sanniki oraz południową część powiatu płockiego – miasto i gminę Gąbin, gminy Nowy Duninów, Łąck, Słubice. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …