Lider Bayer Full Świerzyński odchodzi z PSL-u

Lider zespołu Bayer Full – Sławomir Świerzyński wywołał sporą dyskusję swoją deklaracją o rezygnacji z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. W ten sposób znany muzyk protestuje przeciwko wstąpieniu PSL-u w szeregi Koalicji Europejskiej, w której obok Platformy Obywatelskiej znajdują się m.in. Nowoczesna oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami intensywna kampania wyborcza, która właśnie się rozpoczęła. Nie tak dawno wyborców poinformowano, że władze Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęły decyzję o przystąpieniu partii do szerokiej Koalicji Europejskiej. To postanowienie zostało przyjętej przez wielu z niemałym zdziwieniem. Otwarcie i głośno powiedział o tym Sławomir Świerzyński – lider zespołu Bayer Full, a jednocześnie długoletni członek partii, który przewodniczy strukturom PSL-u w gminie Łąck.
Muzyk na swoim facebookowym profilu opublikował wpis, który jednoznacznie pokazywał, co myśli o decyzji swoich partyjnych kolegów. – W tym tygodniu podejmę decyzję, czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą, taką jak za Witosa. Partia, której hymnem jest „Rota”, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców – możemy przeczytać na profilu Świerzyńskiego.
Sławomir Świerzyński zarzuca przedstawicielom władz PSL-u, że doprowadzili do tego, że kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego będą startowali z jednej listy z przedstawicielami ugrupowań, które są oparte na odmiennych wartościach i światopoglądzie.

Eliza Kinalska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Świetlica wiejska w Lipiankach

Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach (gm. Nowy Duninów) to dobry przykład na to, że więcej …