Letnia Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie

Już po raz 26. w Nowym Miszewie odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy, czyli Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowym Miszewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” zaprosili do udziału w rozgrywkach sportowych niepełnosprawnych z 25 placówek. Łącznie w rywalizacji wystąpiło ponad 250 uczestników. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta płocki Mariusz Bieniek.
W Nowym Miszewie było wszystko, z czym kojarzy się olimpiada: przemarsz sportowców, znicz olimpijski, powiewające na wietrze flagi, hymn oraz oczywiście kibice. Letnia Olimpiada na stałe wpisała się do kalendarza imprez ziemi mazowieckiej. To wyjątkowy dzień, do którego niepełnosprawni sportowcy przygotowują się przez cały rok. Tego dnia nie było wygranych i przegranych, wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. Specjalne życzenia dla sportowców przygotował Jurek Owsiak, który choć nie mógł się pojawić na wydarzeniu, to przekazał kilka słów od siebie.
Starosta Mariusz Bieniek złożył życzenia wszystkim biorącym udział w olimpiadzie. – Chciałbym życzyć, żebyście dobrze się bawili, żebyście spotkali tutaj przyjaciół, odnowili znajomości, które być może zatarł czas. Żebyście tutaj świetnie spędzili czas, bo DPS w Miszewie jest bardzo gościnny, wszystkich przyjmuje, o każdego potrafi zadbać i o nikim nie zapomina. Wyniki w waszych konkurencjach to drugorzędna rzecz. Najważniejsze jest, żeby każdy przełamywał własne słabości i osiągał własny, osobisty sukces, na który pracował, ćwiczył i trenował – mówił.
Na Olimpiadzie pojawił się również gość honorowy – dyrektor mazowieckiego oddziału PFRON Anna Wandzel, która serdecznie dziękowała za zaproszenie – Dla mnie, ale też dla wszystkich pracowników PFRON, to jest zawsze przyjemna chwila, kiedy jesteśmy na miejscu, kiedy widzimy naszego beneficjenta nie poprzez pryzmat wniosku, nie poprzez pryzmat przysłowiowych papierów, tylko kiedy widzimy jak pieniądze PFRON mogą być fantastycznie wykorzystywane – mówiła.
Na sportowe wydarzenie licznie przybyli goście. DPS „Nad Jarem” odwiedzili m.in. wicestarosta Iwona Sierocka, radni powiatowi Andrzej Kuliński i Jarosław Dorobek, wójt gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski oraz dyrektorzy placówek uczestniczących w rywalizacji. Goście wspólnie podziwiali barwną paradę sportowców oraz uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego. Razem ze sportowcami odśpiewali również hymn olimpiady. Dla uczestników i zaproszonych gości koncert dała formacja Ellixir.

tekst i fot. (ek)

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …