Najnowsze informacje

Książka z dostawą do domu

Biblioteka Gminna w Bielsku wyszła z ciekawą propozycją do swoich czytelników. Można tu zamówić książkę przez telefon z dostawą do domu. Z tej opcji mogą skorzystać osoby starsze, schorowane oraz niepełnosprawne ruchowo z terenu gminy Bielsk.
– Podpatrzyliśmy takie praktyki w innych bibliotekach i postanowiliśmy zaszczepić je również u nas, tym bardziej że większość naszych czytelników to osoby dorosłe i starsze – mówi Karolina Piekarska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bielsku.
Rusza właśnie akcja promocyjna i informacyjna, jednak już wiadomo, że nie będzie problemu z chętnymi. Zanim padł pomysł książki na telefon, zdarzało się, że pracownicy dowozili egzemplarze do mieszkańców, którym np. nie pasowały godziny otwarcia biblioteki. – Obecnie chcemy dotrzeć z książkami do jak największej liczby osób, także do grupy osób starszych, które nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny czy znajomych, aby wypożyczyć książkę – dowiadujemy się w bibliotece.
Książki dostarczane i odbierane są bezpłatnie w każdy czwartek przez pracowników biblioteki. Można zamówić konkretny tytuł dostępny w bibliotecznej bazie. – Nasi czytelnicy wypożyczają głównie beletrystykę, mile widziane są też sensacja czy książki wojenne i pod tym kątem staramy się uzupełniać nasze zbiory – zaznacza Karolina Piekarska.
Akcję „książki na telefon” prowadzi nie tylko biblioteka w Bielsku, ale też filie w Zągotach, Ciachcinie, Zagrobie. W sprawie wypożyczenia książek czytelnicy mogą dzwonić pod numery: Biblioteka Publiczna w Bielsku – tel. 504 274 570, filia Biblioteki w Ciachcinie – 504 106 790, filia Biblioteki w Zągotach – 508 155 714, filia Biblioteki w Zagrobie – 505 101 308.     BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …

Spotkanie seniorów w Nowym Duninowie

Było sporo zabawy, uśmiechów, ale też sportowej rywalizacji i zaangażowania. Wszystko za sprawą pierwszej edycji …