Koła Gospodyń Wiejskich. Objęte zostały nowa ustawą

Pod koniec listopada w życie weszła ustawa regulująca działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Nowe prawo daje możliwość uzyskania osobowości prawnej, a dzięki temu otwiera koła na możliwość pozyskiwania środków pieniężnych na prowadzenie działalności statutowej. To właśnie nowe regulacje były tematem spotkania w Gąbinie podczas którego przedstawiciele kół rozmawiali z minister Andżeliką Możdżanowską – inicjatorką powstania ustawy.
Któż z nas nie zna Kół Gospodyń Wiejskich? Chyba każdy przynajmniej o nich słyszał. W wielu miejscach organizacje te funkcjonują nieprzerwanie od bardzo wielu lat. Pierwsze koła pojawiły się ponad 150 lat temu. Ich działalność była do tej pory utrudniona anarchicznymi przepisami. W związku z brakiem odpowiednich przepisów koła nie mogły m.in. otrzymywać dotacji czy zarabiać na wytwarzanych przez członków produktach.
Koła Gospodyń Wiejskich przeżywają swój renesans. Inicjatywa społeczna przyciąga wiele osób, które chcą mieć swój wkład w życie wsi. Dzięki nowym przepisom, koła będą mogły wprowadzić w życie zupełnie nowe projekty, na które do tej pory brakowało im pieniędzy.
Na spotkaniu w Gąbinie, które podejmowało tematykę działalności kół w ramach nowej ustawy pojawiło się ok. 100 osób. Zainteresowanie było ogromne. Minister Andżelika Możdżanowska, która była odpowiedzialna na stworzenie nowych przepisów szczegółowo omówiła ustawę, a także odpowiedziała na pytania zainteresowanych osób.

Zobacz kolejny artykuł

Widmo likwidacji nad szkołą w Przeciszewie

„Likwidacja Szkoły Podstawowej w Przeciszewie nie powinna mieć miejsca. Nie widzimy żadnych przesłanek do jej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.