Już w sobotę czas na 7. „Sołtysiadę” w Nowym Duninowie

W najbliższą sobotę, 29 lipca w Nowym Duninowie organizowana będzie „Sołtysiada”. Już po raz siódmy miejscowe sołectwa zmierzą się w wielu zmyślnych konkurencjach. Będzie sporo atrakcji i zabawy. Imprezie towarzyszy również akcja charytatywna pod nazwą „Pomoc dla Przemka”. Warto przyjechać, dobrze się bawić, a przy okazji pomóc.
„Sołtysiada” odbędzie się na stadionie LKS. To tutaj w godz. 16.00 -18.00 zmierzą się drużyny. Potem impreza przenosi się na bulwar nad Wisłą, gdzie zwycięzcom wręczone zostaną puchary.
Do koncertu przygotowuje się już Zespół Ziemi Słubickiej „Grzybowianki”. O dobrą zabawę uczestników zadba również grupa Rockers. Planowana jest też przy okazji wielka loteria. Do tego znajdzie się coś dobrego na ząb i sporo atrakcji dla dzieci.
Tegoroczna „Sołtysiada” w Nowym Duninowie połączona będzie ze wspomnianą akcją charytatywną, podczas której zbierane będą środki na rehabilitację Przemysława Michalskiego, młodego ojca, który w ubiegłym roku uległ groźnemu wypadkowi na motocyklu. Pomimo długiego okresu leczenia Przemek jest osobą niepełnosprawną i nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Tylko długa, intensywna rehabilitacja oraz jego silna wola jest w stanie przywrócić mu pełną sprawność fizyczną. Stąd apel o wsparcie do wszystkich ludzi dobrej woli. Swoje siły łączą już lokalne środowiska motocyklowe. Zapowiadają swój przyjazd, by okazać swoją solidarność i wsparcie dla kolegi. Poza paradnym wjazdem motocykli w kolumnie planują też pokaz stuntu w wykonaniu Piotra Pikalskiego.

    BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …