Najnowsze informacje

Jubileusz „złotych godów”

W Małej Wsi…

Cztery pary z gminy Mała Wieś i dziewięć z gminy Słupno świętowało jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego. Jak przystało na takie jubileusze, było bardzo uroczyście.
W Małej Wsi było nie tylko uroczyście, ale też artystycznie. O oprawę artystyczną zadbali harcerze z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej im. Zośki i Alka, zuchy z 46 Gromady Zuchowej „Jędrusie” oraz Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi.
Wójt Małej Wsi, Zygmunt Wojnarowski, wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez prezydenta. Otrzymali je Jadwiga i Janusz Zaręba, Henryka i Zdzisław Kowalscy, Maria i Adam Sobczak oraz Bożenna i Roman Grzelak.

… i w Słupnie

W Słupnie jubileusz „złotych godów” świętowano w Zajeździe Mazowsze. Tę wyjątkową rocznicę obchodzili Anna i Wacław Stefański, Janina i Ryszard Żaglewscy, Alicja i Jan Pietrasiak, Marianna i Lech Antczakowie, Hanna i Tadeusz Kępczyńscy, Jadwiga i Piotr Kraszkiewiczowie, Wanda i Józef Kraszewscy, Jadwiga i Tadeusz Wysoccy oraz Barbara i Kazimierz Żmijewscy.
Wójt Słupna, Marcin Zawadka złożył wszystkim parom najlepsze życzenia. – 50 lat temu zawarliście państwo związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – mówił wójt. Wręczył też jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Podczas jubileuszu nie zabrakło artystycznych akcentów i uroczystego obiadu wraz z zaproszonymi przez pary gośćmi.

(gsz)

 

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …