Jubileusz w „Staszicu”

– Witam was w szkolnych murach – zacnych, zawsze przyjaznych, życzliwych i wyczekujących, pełnych młodzieńczych wspomnień – mówiła Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, witając absolwentów i gości, którzy stawili się na jubileuszu 70-lecia szkolnictwa zawodowego w Gąbinie, połączonego z III zjazdem absolwentów.
Uroczystość rozpoczęły się jednak w gąbińskim kościele od mszy świętej. Gośćmi jubileuszu byli m.in. marszałek Mazowsza Adam Struzik, wicestarosta płocki Iwona Sierocka, burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Sierocki.
– Jesteśmy szkołą przyszłości. Chcemy, aby nasi uczniowie potrafili sprostać wymaganiom współczesnego świata – mówiła dyrektor „Staszica”. A gąbińska szkoła od lat stara się stwarzać uczniom najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także rozwijania pasji. Modernizacja bazy naukowo-dydaktycznej, nowoczesna pracownia chemiczna, hotelarska, pracownie mechaniczne, rozbudowa Centrum Multimedialnego, bazy sportowej – to tylko niewielka część działań wykonanych z myślą o uczniach. Absolwenci „Staszica” z powodzeniem funkcjonują na rynku pracy. Podczas jubileuszu podkreślano kompetencje i przygotowanie kadry pedagogicznej, która łączy rzetelną pracę z dobrą atmosferą dla rozwoju młodego człowieka.
Ważnym punktem jubileuszowej uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy ufundowanej przez powiat płocki. Wzorem poprzednich zjazdów absolwenci i wolontariusze posadzili także symboliczne drzewko w parku szkolnym. Absolwenci z rocznika 1976 na ręce dyrektor wręczyli tablicę upamiętniającą jubileusz, zaś absolwenci z rocznika 1972 – pamiątkowy medal.
Nauczyciele „Staszica” zostali wyróżnieni dyplomami i statuetkami marszałka województwa i starosty płockiego. Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk z rąk Adama Struzika otrzymała medal „Pro Masovia”. W artystycznej części jubileuszu uczniowie „Staszica” zaprezentowali swoje umiejętności w programie „Powrócisz tu…”, który przygotowali pod opieką Marii Olszewskiej, Kingi Lewandowskiej i Tomasza Obidowskiego.
Po części oficjalnej absolwenci spotkali się ze swymi wychowawcami, nauczycielami i szkolnymi kolegami na wspólnym obiedzie i na pikniku absolwenta.
Honorowym patronem jubileuszu był marszałek Mazowsza, starosta płocki oraz burmistrz Gąbina. Współorganizatorem wydarzenia był Komitet Organizacyjny Obchodów III Zjazdu Absolwentów Szkół Zawodowych z przewodniczącym Tadeuszem Żerowskim.

(gsz)
fot. Ze zbiorów „Staszica”

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …