fot. Ze zbiorów UG w Staroźrebach

Jubileusz w Staroźrebach

Aż 14 par z terenu gminy Staroźreby świętowało jubileusz nie tylko „złotych godów”, ale też „diamentowych”, czyli 60-lecie małżeństwa.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji jubilatów, odprawionej przez proboszcza ks. Bogusława Sabata. Po nabożeństwie jubilaci, ich rodziny, przedstawiciele władz gminy oraz zaproszeni goście przenieśli się do lokalu „Anastazja”. Tam przywitała wszystkich Agnieszka Kuligowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Staroźrebach.
– Szanowni jubilaci, minęło 50, a nawet 60 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i wstąpiliście na nową drogę życia. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Te wspólnie spędzone chwile to wiele dni dobrych, szczęśliwych, ale i dni trudnych, bo i one wpisane są w los człowieka. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu – mówił podczas uroczystości wójt Staroźreb Józef Stradomski. Życzenia złożył jubilatom także przewodniczący Rady Gminy Andrzej Skierski.
„Diamentowe gody” świętowali Leonora i Jan Włodarscy, Stanisława i Władysław Jankowscy, Zofia i Kazimierz Dłabiszewscy. A „złote gody” – Mieczysław i Elżbieta Gajewscy, Sabina i Eugeniusz Gniewkowscy, Irena i Józefa Karpińscy, Józefa i Józef Nowiccy, Ewa i Józef Onyszkowie, Jadwiga i Wiesław Rakowie, Daniela i Józef Ronczkowscy, Teresa i Józef Siedlichowie, Helena i Władysław Słomkowscy, Hanna i Mirosław Sobczakowie, Krystyna i Jan Wojciechowscy.
W imieniu prezydenta RP wójt odznaczył jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Oprócz medali były też pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Nie zabrakło symbolicznej lampki szampana, którą wzniesiono toast, a jubilatom odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …