Integracyjny spektakl

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) ponownie dał o sobie znać. Tym razem przygotowując teatralne przedstawienie „Jest taki kwiat”. To kolejna inicjatywa członków i sympatyków oddziału na rzecz lokalnej społeczności.
Historia powstania spektaklu zaczęła się od emerytowanego księdza Wojciecha Stasiaka, byłego proboszcza parafii w Łęgu Probostwie i inicjatora założenia w 1999 r. Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Ks. Wojciech Stasiak na 60-lecie swojego kapłaństwa wydał książkę „O życiu i pracy w niełatwych czasach”. Poprosił, aby członkowie POAK rozprowadzili ją za niewielką ofiarą wśród parafian, a pozyskane pieniądze przeznaczyli na jeden z celów swojej działalności.
Z kolei proboszcz ks. Zbigniew Załęcki zaproponował, aby POAK przygotował na Dzień Dziecka przedstawienie teatralne na podstawie scenariusza ks. Mieczysława Malińskiego „Jest taki kwiat”. Role przydzieliła i udzieliła wskazówek reżyserskich Barbara Mioduszewska (pracownik Miejskiego Domu Kultury w Glinojecku).
Od marca do czerwca trwały próby. Członkowie i sympatycy POAK przygotowali dekorację i oprawę muzyczną bajki. Kostiumy wypożyczyli z płockiego teatru. W przedstawieniu zagrali aktorzy w wieku od 5 do 68 lat.
 

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …