Gimnazjaliści z Gąbina na Festiwalu Teatrów w Warszawie

Zakończyła się IV edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowanego wspólnie przez samorząd województwa mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W tym roku młodzi artyści zmierzyli się z dziełami Moliera.
W Festiwalu wzięło udział 11 amatorskich teatrów z Mazowsza. Każdy z nich zaprezentował spektakl na podstawie dzieł Moliera. Skąpiec, Świętoszek (Zespół Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku), Don Juan (Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku), Latający lekarz, Mieszczanin szlachcicem, Świętoszek (CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie), Świętoszek, Skąpiec, Chory z urojenia, Szkoła żon (Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie) oraz Pocieszne wykwintnisie, Szkoła żon (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie).
Zespoły oceniała komisja konkursowa pod przewodnictwem aktora i dyrektora Teatru Polskiego Andrzeja Seweryna. Zwyciężyła młodzież z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, która zdobyła uznanie jury za spektakl Świętoszek, Skąpiec, Chory z urojenia, Szkoła żon. Komisja postanowiła również przyznać specjalne wyróżnienie dla spektaklu Latający lekarz, Mieszczanin szlachcicem, Świętoszek przygotowanego przez CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie.
Nagrodami głównymi festiwalu były warsztaty teatralne pod okiem profesjonalistów, bilety na wybrany spektakl, a przede wszystkim możliwość wystawienia na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana zwycięskich spektakli. Dodatkowo wszyscy laureaci otrzymali ufundowane przez urząd marszałkowski nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych. (l.)

Zobacz kolejny artykuł

Flis z Liszyna otworzył sezon

Stowarzyszenie Wodniaków gminy Słupno „Flis” po raz 11 uroczyście świętowało otwarcie sezonu wodniackiego na przystani …