Gąbińska dziesiątka

W II edycji biegu „Gąbińska dziesiątka” wystartowało ponad 170 biegaczy. Tegoroczna edycja oprócz aspektu sportowego miała też charakter charytatywny.
Zawody rozpoczęły się od startu dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy tych zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, wręczonymi przez burmistrza Krzysztofa Jadczaka.
Na starcie głównego biegu stanęło ponad 170 osób. Rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Biegacze mieli świetną pogodę – nie było zbyt gorąco, wiał rześki wiatr. To było dość istotne, bo trasa „Gąbińskiej dziesiątki” wiodła przez las, gdzie nie brakowało ostrych podbiegów. Początkowo biegła zwarta grupa, ale z każdym kilometrem i podbiegiem coraz bardziej się rwała.
Na mecie pierwszy zameldował się Artur Kamiński z Płocka. 10 kilometrów pokonał w 35 minut. Za nim przybiegli Przemysław Giżyński oraz Paweł Wojtczak.
Liczną grupę stanowili biegacze ze stowarzyszenia Gąbin Biega. Niemal w każdej kategorii osiągali czołowe miejsca. Ada Kujawowicz otrzymała tytuł najlepszej biegaczki powiatu płockiego. Pozostałe gąbińskie biegaczki – Monika Wiśniewska oraz Ewa Ziółkowska również pokazały klasę, stając na podium. Najlepszymi, lokalnymi biegaczami okazali się Krzysztof Kamiński, Tomasz Kamiński oraz Radosław Wilgocki. W klasyfikacji drużynowej Gąbin Biega zajął drugie miejsce, za ekipą Biegaj z Dymkiem z Płocka.
Zwycięzców dekorował burmistrz Krzysztof Jadczak, który wraz z prezesem Gąbin Biega, Dariuszem Kiełbasą, pogratulował biegaczom wytrwałości i zaangażowania oraz ducha sportowej rywalizacji. Na zwycięzców, oprócz medali, nagród i gratulacji, czekał honorowy objazd stadionu udostępnioną przez firmę Żawakol konną bryczką.
W czasie zawodów harcerze z 58. Gąbińskiej Drużyny Harcerskiej prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie chorych dzieci z terenu Miasta i Gminy Gąbin – Leny Młodziejewskiej oraz Kacpra Zimnego. Kwesta prowadzona była również na placu targowym w Gąbinie, w czasie imprezy „Pożegnanie lata 2018”.
Organizatorami biegu byli Stowarzyszenie Gąbin Biega oraz burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Organizację biegu wsparli członkowie Gąbińskiego Klubu Rowerowego Gąbin Team, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali strażacy z OSP Gąbin oraz harcerze.

(gsz)
fot. Wojciech Olszewski

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …