Gąbin bawił się trzy dni

Nikt nie mógł narzekać na nudę podczas tegorocznych Dni Gąbina. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i nawet deszcz nie pokrzyżował dobrej zabawy.
Dni Gąbina organizowane są od 27 lat. Są pomyślane jako rodzinny festyn połączony z pokazami artystycznymi i występami muzycznymi. Impreza odbywa się na gąbińskiej starówce, która zamienia się w plac pełen stoisk z zabawkami, pamiątkami i wyrobami regionalnymi. Oczywiście nie zapomina się o najmłodszych, dla których przygotowane jest wesołe miasteczko, a dla starszych strefa cateringowa.
Dni Gąbina, które trwały trzy dni, rozpoczęły się od zmagań sportowych, czyli biegu o puchar burmistrza Miasta i Gminy Gąbin. Kolejnym punktem pierwszego dnia był „Wieczór kultury chrześcijańskiej”.
Artystyczne wydarzenia następnego dnia rozpoczęły się od występu szkoły z Gąbina. Później można było podziwiać młodych artystów z SP w Czermnie, zespół Kamieniaki z SP w Nowym Kamieniu oraz przedszkolaków i uczniów z Nowego Grabia. Wystąpił także zespół No Name oraz orkiestra dęta OSP Gąbin.
Miłośnicy reggae bawili się podczas koncertu zespołu Reggaeside. Był też pokaz UKS Sakura Judo, a po nim można było posłuchać piosenek powstałych w projekcie muzycznym „Pasją połączeni”. Z mocnym uderzeniem wystąpił zespół Czarna Pantera. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa z muzyką biesiadną. Najpierw wystąpił zespół Baby Full, a później gwiazda wieczoru, jedna z legend disco-polo – zespół Boys. Nie zabrakło oczywiście zabawy tanecznej.
Ostatni dzień Dni Gąbina rozpoczęła uliczna parada motocykli. Natomiast sceną na początku zawładnęły przedszkolaki. – Za chwilę na scenie zagości młodość i przyszłość naszego miasta i ziemi gąbińskiej – zapowiadał występ przedszkolaków z Gąbina burmistrz Krzysztof Jadczak, który wcielił się w rolę konferansjera.
Później na scenie pojawiły się przedszkolaki oraz uczniowie z Dobrzykowa. Było też „Mini disco”, czyli tańce i zabawy dla dzieci, a także występy młodzieży z gimnazjów w Gąbinie i Dobrzykowie.
Na scenie pojawił się także zespół Wędrowne Gitary, grający covery legendarnych Czerwonych Gitar. Po tym koncercie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły muzycznej w Gąbinie, a później zespoły taneczne z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie. Publiczność miała też okazję obejrzeć program „Zdążyć przed północą”, w którym można było posłuchać m.in. poezji śpiewanej. Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół De Mono, legenda polskiej sceny lat 80. i 90.
Organizatorami Dni Gąbina byli burmistrz oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …