Flis z Liszyna otworzył sezon

Stowarzyszenie Wodniaków gminy Słupno „Flis” po raz 11 uroczyście świętowało otwarcie sezonu wodniackiego na przystani w Liszynie.

Na otwarciu sezonu zjawiło się ok. 200 osób. Wśrod gości byli m.in. wójt Słupna Marcin Zawadka, burmistrz Wyszogrodu Iwona Gortat, prezes Okręgowego Związku Żeglarskiego w Płocku Patryk Romanowski, komandorzy klubów żeglarskich. Jak przystało na otwarcie sezonu, było tradycyjne wciągnięcie bandery na maszt i uderzenie w wodniacki dzwon. A po oficjalnej części ognisko dla wszystkich gości.
Gospodarz uroczystości, prezes „Flisa”, Zdzisław Borowski mówił o planach Stowarzyszenia i imprezach, które będzie organizował w tym sezonie. To m.in. Dzień Dziecka, Wianki Wiślane 2019, dni wodniackie, wyścigi kajakowe o puchar wójta Słupna i prezesa „Flisa”. Stowarzyszenie organizuje także turystyczne pływanie po Zatoce Liszyńskiej i spływy kajakowe z Kępy Polskiej, Wyszogrodu, Czerwińska, Plecewic nad Bzurą.
„Flis” liczy sobie 100 członków, a z przystani w Liszynie korzysta ok. 90 łódek.

(gsz)
fot. Andrzej Sitkiewicz

Zobacz kolejny artykuł

Działaj lokalnie w powiecie płockim

46 projektów otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Działaj lokalnie” organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Założenia …