Finał WOŚP w powiecie płockim

Blisko 312,5 tys. zł zebrano w powiecie płockim podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nowy rekord finału WOŚP w powiecie płockim.
Podczas 27. finału Orkiestra grała, aby pozyskać środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tegorocznej edycji przyświecały hasła: „Pomaganie jest dziecinnie proste” oraz „Gramy dla dzieci małych i bez focha”.
W powiecie płockim niemal we wszystkich gminach zagrała Orkiestra. Cały finał zdominowali fantastyczni wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, wspaniałe występy i ciekawe licytacje. Znakiem rozpoznawczym tradycyjnie było czerwone serce.
W tym roku mieszkańcy powiatu wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wyjątkowo chętnie. W gminach, gdzie odbył się finał, zebrano rekordową kwotę blisko 312,5 tys. zł. Ale to jeszcze nie koniec, bo w niektórych sztabach była waluta obca, więc trzeba ją wymienić. Ponadto trwały jeszcze licytacje.
– Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i ludziom zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny pokazaliśmy, że dobro drugiego człowieka jest wartością absolutnie nadrzędną, a pomoc innym jest naszym życiowym priorytetem – stwierdził starostw płocki, Mariusz Bieniek.
– Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji, niosącej pomoc tym razem dla małych dzieci i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – mówi Jolanta Trojanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, w której mieścił się sztab Orkiestry w gminie Stara Biała.
W tym roku liderem i rekordzistą zbiórki okazał się połączony sztab gminy Mała Wieś oraz Gminy i Miasta Wyszogród. Łącznie zebrano tu 52 697,57 zł. Kolejny to sztab w gminie Bodzanów, gdzie najlepszy wynik – jako wolontariusz – tradycyjnie uzyskał Wojciech Janowski, znany również jako Groszek Off Road. Wyjątkową popularnością w tej gminie cieszył się zorganizowany przez niego Offroadowy 27. Finał WOŚP. Trzecie miejsce zajął sztab w Gminie Słupno.
W poszczególnych sztabach w gminach zebrano: Mała Wieś i Wyszogród 52 697,57 zł (w tym Wyszogród – 14 809,14 zł), Bodzanów 50 011,28 zł oraz obca waluta, w tym Groszek Off Road i Przyjaciele, Słupno – ponad 41 000 zł, Bulkowo – 35 825,88 zł, Radzanowo – 34 318,54 zł oraz obca waluta i precjoza, Bielsk – 29 156,12 zł, Drobin – ok. 20 000 zł, Gąbin – 17 000 zł oraz dojdą jeszcze pieniądze z licytacji i ze zbiórek w szkołach, Staroźreby (sztab w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze) – 14 404,03 zł, Stara Biała (sztab w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach) – 13 486,20 zł oraz 8 euro i 21 centów, Słubice – 2 903,81 zł, Brudzeń Duży – pieniądze zbierali uczniowie w Siecieniu i w Brudzeniu Dużym oraz harcerze w Sikorzu; w samym Brudzeniu zebrano ok. 1 600 zł.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …