Elektroniczny tornister ludowców

O elektronicznym tornistrze, programie „Praca dla młodych”, ochronie środowiska i wyborach samorządowych mówili dziennikarzom politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
PSL w płockiej siedzibie partii zorganizowało kolejną konferencję prasową. Wzięli w niej udział poseł Piotr Zgorzelski, marszałek Mazowsza Adam Struzik, starosta płocki Mariusz Bieniek, przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, wicestarosta sierpecki Wojciech Rychter, burmistrz Drobina Andrzej Samoraj, szef płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego i płocki radny Tomasz Kominek.
Poseł Piotr Zgorzelski mówił o przedstawionym niedawno programie PSL na tegoroczne wybory samorządowe „Rzeczpospolita samorządowa”. – Pozostałe partie mają się na czym wzorować, bo z tego, co wiem, to jesteśmy jedynymi, którzy mają taki program. Do tego ogólnopolskiego programu powstaną komponenty dotyczące województw, powiatów i gmin – mówił poseł.
A jednym z punktów tego programu jest iTornister, czyli tablet dla uczniów. Tego typu program od 2016 r. realizowany jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. To program eTornister, w który zaangażował się drobiński samorząd. W ramach tego przedsięwzięcia do uczniów i nauczycieli trafiło blisko 50 tabletów. Wyposażone są m.in. w podręczniki i dzięki temu uczniowie nie muszą ich nosić do szkoły. Na tabletach odrabiane są prace domowe i jest na nich mnóstwo oprogramowania i możliwości dostępu do danych przydatnych w edukacji. To, że na tabletach znalazły się podręczniki, jest też pozytywnym aspektem dla rodziców, bo nie muszą oni kupować książek. – Ten program to spełnienie marzeń nauczycieli, uczniów i rodziców, bo pozbyliśmy się ciężkiego tornistra. To nowoczesne podejście do nauczania. To także pewien element promocji szkoły i naszego regionu – mówił burmistrz Drobina Andrzej Samoraj.

Zobacz kolejny artykuł

Mural w Dobrzykowie

W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy …

Stypendia w Słupnie

Wójt Słupna Marcin Zawadka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy. …