fot. PKN ORLEN

Dzieci z Gąbina z nowym placem zabaw

Nowoczesny, kolorowy i przede wszystkim bezpieczny – taki jest nowy plac zabaw dla przedszkolaków przy Gąbińskim Kompleksie Szkolnym. Obiekt wybudowany został dzięki wsparciu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Uroczyste otwarcie placu odbyło się 20 października.
Przedszkole przy ulicy Jana Pawła to jedyna publiczna placówka na terenie Gąbina, do której uczęszcza równo 201 dzieci. To nie tylko najmłodsi mieszkańcy Gąbina, ale także sąsiednich gmin. Zaraz obok pierwsze doświadczenia z systemem edukacji zdobywają dzieci ze żłobka. Na terenie kompleksu do tej pory funkcjonował jednak tylko jeden plac zabaw, dla dzieci ze szkoły podstawowej. Wszystko zmieniło się w tym roku szkolnym, gdy dzięki dofinansowaniu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” gmina mogła postawić najmłodszym nowy i piękny plac zabaw, przystosowany do potrzeb najmłodszych dzieci. Uroczyste otwarcie kompleksu odbyło się 20 października.
– Bardzo cieszymy się z tego placu, to dla nas spełnienie marzeń i z dumą mogę powiedzieć, iż już dziś nazywany jest gąbińskim Disneylandem – mówiła podczas uroczystości Joanna Jasińska, dyrektor przedszkola. Symboliczną czerwoną wstążkę, uroczyście otwierającą plac, przecinali natomiast Krzysztof Jadczak, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Wioletta Kulpa, Delegat Prezesa PKN ORLEN ds. Społeczności Lokalnej i Iwona Tandecka, Prezes zarządu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.
Plac zabaw będzie otwarty również popołudniami, dzięki czemu korzystać będą mogły z niego inne dzieci, nieuczęszczające do przedszkola. Nowe kolorowe zabawki, zamontowane na bezpiecznej, piaskowo-trawiastej powierzchni już zostały przez dzieci przetestowane. Przy sprzyjającej pogodzie będą doskonałą formą aktywności na świeżym powietrzu tak dla przedszkolaków, jak i dzieci uczęszczających do żłobka.

* Tekst przygotowano we współpracy z PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …