Dni Bielska. Czas wspólnej zabawy

Po raz 19 mieszkańcy gminy Bielsk i goście bawili się na Dniach Bielska. A atrakcji było naprawdę sporo.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem powiatowego dnia strażaka i powiatowego przeglądu orkiestr dętych. Ale nie zabrakło też akcentów sportowych. Były zawody wędkarskie i turniej piłkarski amatorów.
Kolejny dzień święta gminy rozpoczął się od uroczystej mszy świętej. Po nabożeństwie orkiestra dęta OSP w Bielsku, poczty sztandarowe, pododdział strażaków, mieszkańcy oraz goście przeszli na plac przy remizie OSP w Bielsku. Tam oficjalnie otworzył Dni Bielska wójt Józef Jerzy Rozkosz. – Dni Bielska to nasze wspólne święto, czas wspólnej zabawy. Mieszkańcom gminy chcemy podziękować za współpracę. Każdego dnia staramy się, aby nasza gmina była coraz piękniejsza, aby żyło się w niej coraz lepiej. Dziękuję państwu za zaufanie i możliwość realizacji państwa postulatów – mówił wójt.
Później razem z przewodniczącym Rady Gminy, Wiesławem Linowskim wręczyli medale „Zasłużony dla gminy Bielsk”. W tym roku otrzymali je: sołtys wsi Konary, Barbara Brzezińska, nauczycielka z SP w Zagrobie, Małgorzata Wiśniewska i członek zarządu OSP Bielsk, Jerzy Opolski.
Po części oficjalnej sceną zawładnęła muzyka. Wystąpiła orkiestra dęta OSP Bielsk, zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, chór Bielszczanie, zespoły wyróżnione w Gminnym Przeglądzie Działalności Artystycznej „Dni Kultury 2018”. Był koncert zespołu Piękni i młodzi oraz Boney M. Nie zabrakło również zabawy tanecznej. Organizatorzy postarali się też o strefę kibica, gdzie oglądano mecz Polska-Kolumbia. Ale ze względu na wynik naszej reprezentacji, był to mało udany punkt Dni Bielska.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rajd „Brwileńska Ostoja”

Po raz siódmy miłośnicy pieszych wędrówek i historii spotkali się na Rajdzie Miejscami Pamięci Narodowej,, …

Papierosy bez polskiej akcyzy

Kryminalni z Sierpca zabezpieczyli około 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda przechowywana …