Disco Boisko – zawsze dobrze gra!

Kilka tysięcy osób powitało wakacje podczas największej imprezy organizowanej w gminie Słupno. Mowa o festynie rodzinnym „DISCO-BOISKO”. Na stadionie w Wykowie publiczność bawiły gwiazdy muzyki disco polo tj. Jorrgus, Extazy czy Marcus P. Swoje największe przeboje zaprezentowała również grupa Classic, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie na scenie.
Disco Boisko to cykliczna impreza kulturalna i sportowa otwarta dla wszystkich. Swym zasięgiem obejmuje nie tylko mieszkańców Gminy Słupno, ale również gmin sąsiednich i pobliskich miast. Z roku na rok zwiększa się liczba jej odbiorców. W tym roku – pomimo kapryśnej pogody – padł frekwencyjny rekord. Duża w tym zasługa gwiazd muzyki tanecznej.
– W Wykowie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Publiczność żywo reagowała na nasze przeboje tj. „Jolka” czy „To nie przyjaźń, tylko miłość”. Miło nam, że od 25 lat bez przerwy bawimy kolejne pokolenia – podkreślał Mariusz Winnicki z grupy Classic. Po koncercie długo pozował do zdjęć z fanami, choć tego dnia czekał go jeszcze kolejny koncert.
Publiczność świetnie bawiła się również przy pozostałych występach. Na koniec niespodzianką przygotowaną przez radnych gminy ze stowarzyszenia Nasza Gmina Słupno był koncert płockiej grupy Ellixir, która wystąpiła zaraz po widowiskowych fajerwerkach.
To nie jedyne atrakcje przygotowane na Disco Boisko. Dzieci bawiły Kosmokwaki. Na maluchy czekały również dmuchańce, malowanie twarzy, loterie fantowe. W Wykowie na scenie zaprezentowały się również młode talenty wokalne i taneczne spod egidy Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie. Impreza zakończyła się dyskoteką pod chmurką z DJ-em.
– Cały rok czekamy na tę imprezę z utęsknieniem. To nie tylko dobra zabawa przy zespołach, przy których nogi same tańczą, ale też okazja do spotkań z sąsiadami i integracji – tłumaczy Iwona Zielińska, mieszkanka gminy. Zabrała do Wykowa całą swoją rodzinę.
Honorowy patronat nad imprezą objął Marcin Zawadka – wójt gminy Słupno. Włodarz kilkakrotnie pojawił się na scenie. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez wójta młodym zawodnikom Delty Słupno strojów piłkarskich. – Disco Boisko to już taka nasza gminna tradycja i duma. W organizację imprezy włączają się nie tylko gminne jednostki, ale też lokalne firmy, które na stadionie mogą się zawsze zaprezentować. Cieszę się, że z roku na rok przybywa uczestników do wspólnego spędzania czasu, że obecni są też nasi radni. Każdy może z nimi porozmawiać. Jesteśmy tutaj razem, mamy się czym pochwalić, mamy też okazję do wspólnej zabawy – powiedział Marcin Zawadka.
Przy okazji zaprosił również mieszkańców do spotkań w Gminnej Strefie Kibica organizowanej w Teksas BBQ w Słupnie. Spotykają się tam wszyscy kibice mundialu. Nie tylko oglądają mecze, ale też za trafne typowanie wyników wygrywają nagrody. Strefa Kibica w Słupnie to alternatywa dla wszystkich tych, którym mało wspólnej zabawy po imprezie w Wykowie.

(gsz)
fot. Arch.

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …