Cross duathlon w Nowym Duninowie

Tereny w gminie Nowy Duninów były areną zmagań podczas pierwszego Cross Duathlonu „Leśne wydmy”. I chociaż aura nie była najlepsza, to w imprezie wystartowało blisko 70 zawodników. Swoich sil spróbował także wójt Nowego Duninowa, Mirosław Krysiak.
Główny bieg imprezy to nie był spacerek. Najpierw trzeba było pokonać dystans 5 km, później przejechać na rowerze 28 km i jeszcze przebiec 2,5 km. Trasa wiodła malowniczymi, leśnymi duktami, na których nie brakowało piaszczystych odcinków. Najlepszym pokonanie trasy zajęło niespełna półtorej godziny.
Zwycięzcą imprezy został Michał Lech z Warszawy. Drugie miejsce zajął Andrzej Piętka z Płocka, a trzecie Jacek Brygier, reprezentujący płocki TKKF. Wśród pań triumfowała Marta Motylewska z płockiego team biegowego „Biegam w sfetsze”, druga była Katarzyna Krzeszewska z Płocka, a trzecia Kinga Porębska z Włocławka.
Był też bieg dla uczniów szkół podstawowych. Mieli oni do pokonania dystans ok. kilometra. Wśród dziewcząt zwyciężyła Jagoda Gondowicz, a wśród chłopców Jakub Misztela z PTT Delta Płock. Oprócz biegu na najmłodszych czekały także inne atrakcje, np. specjalny autobus, gdzie można było przeprowadzić doświadczenia chemiczne.
Organizatorami imprezy było Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta i komitet organizacyjny, którego przewodniczącym był Krzysztof Tomiński, a znalazła się w nim radna Nowego Duninowa, Anna Dębska. Partnerami zostali gmina Nowy Duninów, Nadleśnictwo Gostynin i OSP Nowy Duninów. Sponsorem głównym był PKN ORLEN, Anwil Włocławek oraz KolTrans.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …