Najnowsze informacje

Branżowe wyprawy uczniów gąbińskiego „Staszica”

Uczą się nie tylko w szkole
Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie uczą się nie tylko w szkolnych ławach. Jednym ze sposobów na zdobywanie i poszerzanie wiedzy są wycieczki na branżowe targi.
42 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia oraz sześciu nauczycieli pojechało do Bednar koło Poznania na. Od lat na wystawie prezentowane są najnowocześniejsze maszyny rolnicze. Ponadto swoją ofertę prezentują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych
branż związanych z rolnictwem.
Podczas zwiedzania wystawy przedstawiciele „Staszica” nawiązali kontakt z wieloma firmami prezentującymi swoje produkty. Poza ofertą handlową, specyfikacją techniczną oferowanego sprzętu, uzyskali od wielu wystawców zobowiązanie do współpracy. W „Staszicu” liczą na materiały, które będzie można wykorzystać w szkole w procesie kształcenia mechaników maszyn rolniczych.
Natomiast uczniowie uczący się w zawodzie technik hotelarstwa pojechali do podwarszawskiego Nadarzyna, gdzie w centrum targowo-wystawienniczym Ptak Warsaw Expo odbywały się targi szeroko pojętej branży turystycznej – Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show. W czterech halach targowych uczniowie mogli zapoznać się z ofertami i prezentacjami ponad 500 wystawców, w tym 200 zagranicznych, reprezentujących 75 krajów i regionów z całego świata.
Tematyka targów obejmowała trzy strefy tematyczne: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy. Największe wrażenie na uczniach „Staszica” zrobiły prezentacje egzotycznych krajów, np. Chin z pokazem parzenia herbaty, Kuby z pięknymi pokazami tanga czy Meksyku z egzotycznymi strojami. Dzięki tym krótkim spotkaniom można było poznać w pigułce kulturę, zwyczaje czy smaki z całego świata. Podczas targów niewątpliwą atrakcją było spotkanie ze znanym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim.
Z kolei uczniowie ze wszystkich klas uczących w zawodzie technik pojazdów samochodowych wybrali się na targi Retro Motor Show do Poznania. Na targach mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w klimat poprzedniej epoki i podziwiać zabytkowe pojazdy rodzimej i światowej produkcji. Wśród prezentowanych ponad 600 pojazdów można było zobaczyć m.in. limuzynę królowej Elżbiety II czy łódź motorową z filmu „Żyj i pozwól umrzeć”, którą pływał James Bond.
Uczniowie z zainteresowaniem podziwiali zabytkowe pojazdy. Wysłuchali również prelekcji i wzięli udział w warsztatach i pokazach z naprawy oraz renowacji pojazdów. Poznali specyfikę napraw blacharskich i lakierniczych.
Zgodnie z tradycją i w tym roku uczniowie „Staszica” przystąpili do projektu „Szkoła Renowacji Pojazdów”. W ramach projektu wyremontują i przeprowadzą renowację prawie 40-letniego motoroweru. Prezentacja efektów pracy odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w kwietniu 2018 roku. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …