Biegiem i na rowerze w Nowym Duninowie

W Nowym Duninowie odbyła się druga edycja CROSS DUATLONU ,,Leśne Wydmy”. Impreza zorganizowana przez Płockie Towarzystwo Triathlonu ,,DELTA” przy wsparciu Sponsora Głównego PKN ORLEN i m.in. ORLEN KolTrans przyciągnęła fanów biegów i jazdy na rowerze.
Trasa imprezy została poprowadzona przez tereny parku w Nowym Duninowie i lasów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, dzięki czemu obfitowała w urokliwe miejsca. Przed startem głównym odbyły się biegi dla dzieci na dystansie 1000 m. Z kolei tuż po godz. 11.15 na starcie wyścigu głównego stanęła ponad setka zawodników, która wybiegła po wystrzelonej salwie przez członków z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułku 4 Piechoty Księstwa Warszawskiego. W ten uroczysty sposób rozpoczęto sportowe zmagania. Najpierw zawodnicy mieli do pokonania biegiem dystans 4,4 km, następnie rowerem 18 km, a na koniec musieli przebiec do mety 1,8 km. Rywalizacja była zacięta, a jak wiadomo – liczba miejsc na podium ograniczona.
Przez całe zawody dopisała pogoda, gorzej było z trasą, która okazała się dość wymagająca. Liczne podjazdy, strome zjazdy i piaszczyste odcinki były dla uczestników prawdziwym wyzwaniem. Jako pierwszy na mecie pojawił się Michał Lech z AM Cycling Team, a po nim kolejni zmęczeni, ale szczęśliwi z pokonania trasy zawodnicy. Wszyscy nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami, a najlepszym zawodnikom przedstawiciele organizatorów i sponsorów rozdali zasłużone puchary i nagrody. W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn w imieniu PKN ORLEN nagrody wręczyła Wioletta Kulpa – Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR.
Dodatkową atrakcją imprezy, szczególnie dla dzieci, były pokazy zorganizowane przez Zakładową Straż Pożarną PKN ORLEN i spotkanie z rekonstruktorami epoki napoleońskiej.
Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję Duathlonu.

(t)
fot. PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Nie chcą masztu obok domu

Część mieszkańców Bądkowa Kościelnego (gm. Brudzeń Duży) protestuje przeciwko masztowi telefonii komórkowej, który stanął na …

Program „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”

W płockim starostwie podsumowano kolejną edycję programu „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”. Rozstrzygnięto też …