Biegiem i na rowerze w Nowym Duninowie

W Nowym Duninowie odbyła się druga edycja CROSS DUATLONU ,,Leśne Wydmy”. Impreza zorganizowana przez Płockie Towarzystwo Triathlonu ,,DELTA” przy wsparciu Sponsora Głównego PKN ORLEN i m.in. ORLEN KolTrans przyciągnęła fanów biegów i jazdy na rowerze.
Trasa imprezy została poprowadzona przez tereny parku w Nowym Duninowie i lasów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, dzięki czemu obfitowała w urokliwe miejsca. Przed startem głównym odbyły się biegi dla dzieci na dystansie 1000 m. Z kolei tuż po godz. 11.15 na starcie wyścigu głównego stanęła ponad setka zawodników, która wybiegła po wystrzelonej salwie przez członków z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułku 4 Piechoty Księstwa Warszawskiego. W ten uroczysty sposób rozpoczęto sportowe zmagania. Najpierw zawodnicy mieli do pokonania biegiem dystans 4,4 km, następnie rowerem 18 km, a na koniec musieli przebiec do mety 1,8 km. Rywalizacja była zacięta, a jak wiadomo – liczba miejsc na podium ograniczona.
Przez całe zawody dopisała pogoda, gorzej było z trasą, która okazała się dość wymagająca. Liczne podjazdy, strome zjazdy i piaszczyste odcinki były dla uczestników prawdziwym wyzwaniem. Jako pierwszy na mecie pojawił się Michał Lech z AM Cycling Team, a po nim kolejni zmęczeni, ale szczęśliwi z pokonania trasy zawodnicy. Wszyscy nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami, a najlepszym zawodnikom przedstawiciele organizatorów i sponsorów rozdali zasłużone puchary i nagrody. W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn w imieniu PKN ORLEN nagrody wręczyła Wioletta Kulpa – Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR.
Dodatkową atrakcją imprezy, szczególnie dla dzieci, były pokazy zorganizowane przez Zakładową Straż Pożarną PKN ORLEN i spotkanie z rekonstruktorami epoki napoleońskiej.
Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję Duathlonu.

(t)
fot. PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Piknik integracyjny w Goślicach

Wyjątkowy piknik, który ma na celu integrację dzieci niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych rówieśników poprzez zabawę …