Biegali dla niepodległej

Leśniczówka w Brwilnie (gm. Stara Biała) i lasy wokół niej stały się areną zmagań podczas „Biegu dla niepodległej” o puchar wójta gminy Stara Biała.
W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę impreza zyskała miano „Biegu dla niepodległej”. Dotychczas był to wiosenny bieg o puchar wójta. Nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły w Maszewie Dużym oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizowali go po raz trzeci.
Były dwie główne kategorie, czyli kl. IV-VI oraz kl. VII i II-III gimnazjum, w których była też prowadzona klasyfikacja roczników. Była też klasyfikacja drużynowa. W każdym biegu punkty zdobywało 10 najlepszych biegaczy, a zaliczane były one na konto szkoły. Trasa biegu liczyła ok. 900 metrów i wiodła po leśnych duktach. Na starcie imprezy stanęło blisko 250 uczestników, którzy reprezentowali szkoły z Maszewa Dużego, Starych Proboszczewic, Starej Białej, Wyszyny, płockiej „siedemnastki” i gimnazjum nr 13 z Płocka.
– Nieważne kto wygra. Ważne, że che się wam biegać i każdemu życzę ukończenia biegu – mówił dyrektor GOKiS, Roland Bury, który razem z dyrektor szkoły w Maszewie Dużym, Małgorzatą Bartos-Piątkowską oficjalnie otworzył imprezę.
Młodzi biegacze na trasie dawali z siebie wszystko. Ania Pietrzak z SP w Starej Białej, która wygrała rywalizację dziewcząt z czwartych klas na mecie zdołała tylko powiedzieć, że jest bardzo zmęczona. Gdy już ochłonęła w rozmowie z koleżankami przyznała, że nie może uwierzyć, iż wygrała. W tej kategorii wśród chłopców triumfował Bruno Kowalewski (SP Maszewo Duże). W gronie piątoklasistów zwyciężyli Malwina Bukowska i Bartłomiej Budnicki (oboje SP Stare Proboszczewice). Rywalizację szóstoklasistów wygrali Magdalena Kubisz i Miłosz Paradowski (oboje SP Stara Biała).
W kategorii kl. VII zwyciężyli Aleksandra Głodowska (Gimnazjum nr 13 Płock) oraz Szymon Budnicki. W kategorii kl. II gimnazjum pierwsze miejsca zajęli Oliwia Tokarska i Jakub Portalski (oboje Stare Proboszczewice). W najstarszej kategorii triumfowali Zuzanna Budnicka oraz Michał Gorczyca (oboje Stare Proboszczewice). W klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach wygrała SP ze Starych Proboszczewic.