Będą nowe żłobki

Dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci – w gminach powiatu płockiego powstaną nowe żłobki i kluby dziecięce. Dotacje z rządowego programu „Maluch+” na powstanie nowych placówek dostały samorządy z Bielska i Gąbina, a na rozbudowę już istniejących – samorząd Drobina.
Największą dotację – 900 tys. zł – otrzymał samorząd Bielska. Te pieniądze zostaną przeznaczone na utworzenie od podstaw klubu dziecięcego „Maluszek”. Gmina dołoży ze swojego budżetu 225 tys. zł. Tym samym Bielsk dołączy do „żłobkowej” mapy powiatu płockiego. – Pojawiało się coraz więcej próśb o utworzenie tego typu placówki. Gmina się rozwija, przybywa młodych osób i tym samym małych dzieci, więc potrzebna jest placówka sprawująca opiekę nad najmłodszymi – mówi wójt Bielska, Józef Jerzy Rozkosz.
Większość środków pochłonie adaptacja budynku na potrzeby klubu dziecięcego. Ma się on znaleźć w budynku w pobliżu przedszkola. Jak mówi wójt, adaptacja pomieszczeń będzie wymagała sporo pracy i będzie to poważna inwestycja. Józef Jerzy Rozkosz nie wyklucza, że w ramach prac powstanie dodatkowa sala, aby można było przyjąć więcej dzieci.
Na razie w założeniach klub dziecięcy „Maluszek” w Bielsku będzie przeznaczony dla 30 dzieci, w wieku od roku do 3 lat. Powstanie klubu musi zakończyć się w tym roku, a placówka ruszy od stycznia 2020 r. Wójt przewiduje, że nabór do „Maluszka” rozpocznie się jesienią.
– Gdy już powstanie klub dziecięcy, to łącznie z przedszkolem stworzy taki duży kompleks edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców gminy
– mówi Józef Jerzy Rozkosz.
Dotację w wysokości 220 tys. zł dostanie Gąbin.

Grzegorz Szkopek
fot. Ze zbiorów żłobka w Nowym Grabiu

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …