fot. Ze zbiorów GBP w Bulkowie

Bajkowy kącik

W gminie Bulkowo powstał drugi „Bajkowy kącik” Fundacji Orange. Tym razem w bibliotece publicznej w Bulkowie.
Pierwszy tego typu „kącik” powstał w filii GBP w Nowych Łubkach. W stworzenie „Bajkowego kącika” w siedzibie GBP było zaangażowanych 30 wolontariuszy Fundacji Orange, którzy przyjechali do Bulkowa. Wolontariusze malowali ściany, skręcali meble i prowadzili warsztaty dla dzieci.
Gdy w jednej części biblioteki trwało wielkie malowanie, w drugiej były warsztaty dla uczniów kl. IV ZSO w Bulkowie „Zuźka i Tunio poznają Internet” o tym, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Było też „Czytanie na polanie” w ramach Narodowego Czytania Sienkiewicza. Jedna z wolontariuszek przeczytała dzieciom fragment powieści „W pustyni i w puszczy”. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a biblioteka wzbogaciła się o pluszowego słonia, który zamieszkał w „Bajkowym kąciku”.
Dzięki akcji wolontariuszy Fundacji Orange biblioteka przeszła swoistą metamorfozę. Powstał kącik dla najmłodszych, gdzie jest miejsce na zabawę, czytanie i oglądanie bajek. W holu znalazła się „Półka wolnych książek”, z której każdy może zabrać interesujące go dzieło do domu. A w wypożyczalni poza kafejką i sofą, czekają na czytelników nowości książkowe i multimedialne oraz czasopisma. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …