100 lat Ireny Skierskiej

Setne urodziny Ireny Skierskiej połączyły dwie gminy, a nawet województwa. Bo pani Irena przez wiele lat była mieszkanką gminy Brudzeń Duży. Dzisiaj mieszka w Tłuchowie, czyli w woj. kujawsko-pomorskim.
Na tak wyjątkowych urodzinach Ireny Skierskiej nie mogło zabraknąć przedstawicieli Brudzenia Dużego. – Setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Dane było pani Irenie Skierskiej przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć radości, ale i trudów z nim związanych. To czas wypełniony pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny – mówił wójt Brudzenia Dużego Andrzej Dwojnych. Życzył jubilatce dalszych lat życia w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich. Był też prezent i bukiet kwiatów.
Do życzeń wójta dołączyli także przewodniczący Rady Gminy Rafał Nowak, który w imieniu Rady Gminy wręczył jubilatce dyplom oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Stanisława Jaskólska, wręczając pani Irenie księgę pamiątkową.
Były życzenia i prezenty również od władz samorządowych Tłuchowa. A kierownik płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego Marlena Mazurska przekazała jubilatce list gratulacyjny od premiera i życzenia od wojewody mazowieckiego.
Jak przystało na tak wyjątkową uroczystość, nie mogło zabraknąć specjalnego tortu, a pani Irena sama zdmuchnęła umieszczone na nim świeczki. Było też tradycyjne „200 lat”.
Irena Skierska urodziła się w 1918 r. w miejscowości Karwosieki-Noskowice. Podczas II wojny światowej 4,5 roku spędziła na przymusowych robotach w Niemczech. W 1945 r. wyszła za mąż za Henryka Skierskiego i zamieszkała razem z nim w miejscowości Bądkowo-Podlasie. Wspólnie prowadzili 21-hektarowe gospodarstwo. Mąż zmarł w 1978 r. Po jego śmierci pani Irena przekazała gospodarstwo. Jubilatka ma sześcioro dzieci. Doczekała się 10 wnuków oraz 19 prawnuków. Mieszka w Tłuchowie pod opieką jednej z córek i jej rodziny.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Radosne kolędowanie w Rogozinie

Już po raz 11. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia odbył …