Żele do twarzy i mleczka – dlaczego trzeba ich używać?

Ileż z nas jest wieczorem tak zmęczona, że zapomina o zmyciu makijażu, o oczyszczeniu skóry twarzy i kremie? Wydawałoby się, że to nic takiego. W końcu przez cały dzień chodzimy w makijażu i nic się nie dzieje. Tymczasem ma to ogromny wpływ na kondycję skóry i to, jak będzie wyglądała na drugi dzień. Sam zabieg oczyszczania wygląda inaczej, w zależności od tego, jakiego typu kosmetyków używamy. Podstawą są żele do twarzy, mleczka i płyny micelarne.

Nasza skóra przez cały dzień jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, nie może oddychać przez makijaż i zanieczyszczenia. W nocy ma szansę na lepszą regenerację. Jakie są skutki tego, że zapominamy o wieczornych zabiegach pielęgnacyjnych?

Skutki braku dobrego oczyszczania twarzy?

Każdy chciałby, żeby jego skóra wyglądała świeżo i promiennie, ale to nie stanie się samo z siebie. Trzeba o to zadbać, a codzienne korzystanie z żelu do twarzy lub innych kosmetyków, jest obowiązkowe. Od razu poczujemy, jak cera staje się gładsza i miększa. Nie jest to jedyna zaleta. Jeśli wieczorem nie oczyścimy twarzy, nie ma ona szansy pooddychać i w pełni się regenerować. Przez resztki makijażu, pot, kurz i pyły, pory są zatkane i nieestetyczne. Mało tego, rano możemy obudzić się z wypryskami, a tego raczej nikt nie lubi.

Żele do twarzy, mleczko, płyn?

Chociaż każda cera wymaga codziennej starannej pielęgnacji, nie zawsze wskazane są te same kosmetyki. Każdorazowo trzeba zastanowić się, czy preparat jest dla danego typu cery. Żele do twarzy będą doskonałe do skóry tłustej i mieszanej, gdzie kłopotem jest nadmiar sebum. Gdyby żel był użyty do mycia skóry suchej, od razu mogłyby się pojawić na niej podrażnienia. Dla niej dużo lepszym rozwiązaniem będą mleczka i płyny micelarne. Jeszcze bardziej trzeba dbać o skórę wrażliwą i alergiczną. Wtedy najtrafniejszym kosmetykiem będzie preparat hipoalergiczny. Po tym, jak umyjemy twarz konkretnym preparatem, należy użyć wacika z tonikiem, który przywróci twarzy prawidłowe pH. Dopiero na koniec nakładamy krem na dzień lub na noc.

Gdzie kupić?

Wybierając żele do twarzy, mleczko lub płyn micelarny, koniecznie trzeba zweryfikować, do jakiego typu skóry jest przystosowany. Ważny jest też skład, by nie okazało się, że preparat działa drażniąco. Idąc do sklepu, można zauważyć, że kosmetyków z tej kategorii jest sporo, więc wybór nie jest łatwy. Chcąc mieć pewność, że wybiera się doby produkt, najlepiej sięgnąć po coś renomowanego producenta, który może pochwalić się pozytywną opinią i dba o to, by formuły były dopracowane.

Dlaczego nie myć twarzy wodą?

Wydawałoby się, że zamiast kupować żele do twarzy lub inne kosmetyki do pielęgnacji cery, można myć twarz wodą. Niestety nie jest to wskazane. Woda pozornie oczyści skórę, ale nie poradzi sobie z porami, które wciąż będą zatkane. Jeśli do tego w kranie mamy wodę twardą, wtedy może wysuszać i podrażniać. Jeszcze bardziej niekorzystne jest mycie twarzy mydłem, która może i oczyści skórę w pewnym stopniu, ale też sprawi, że będzie przesuszona i nieraz zaczerwieniona.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie