Rodzaje i zastosowanie lamp przemysłowych

Każdy przedsiębiorca oraz pracownik zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa prawidłowe oświetlenie przemysłowe w miejscu pracy. W szczególności tyczy się to magazynów, czy zakładów produkcyjnych. Jakość oświetlenia w takich miejscach odgrywa istotną rolę nie tylko dla przedsiębiorców, którym zależy na jakościowej produkcji, ale też dla osób zatrudnionych, gdyż odbija się to bezpośrednio na ich wydajności. Dlatego ważne staje się poznanie szczegółów związanych z zastosowaniem lamp przemysłowych oraz wszystkich ich rodzajów. Dopiero po uzupełnieniu tej wiedzy warto znaleźć sklep, który odpowiada naszym wymaganiom, przykładem może być tutaj, choćby gomarplus.pl/sklep/c 16 lampy-przemyslowe-led.html.

Zastosowanie

Stanowisko pracy, które wiąże się z pracą produkcyjną o charakterze przemysłowym, wymaga od nas dużej dokładności, koncentracji i wytężania wzroku. Dlatego też w tych miejscach bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia oraz miejsce jego montażu. Poza zakładami przemysłowymi ważne jest również montowanie lamp tego typu w halach produkcyjnych, a nawet w laboratoriach. W końcu w każdym z tych miejsc najmniejsze niedopatrzenie może powodować utratę zdrowia lub życia przez pracownika oraz duże straty i kłopoty po stronie pracodawcy.

Rodzaje lamp przemysłowych

Odpowiedni typ oświetlenia zawsze powinien być związany z tym, gdzie i w jaki sposób chcemy wykorzystać daną lampę. Poza tym nie można zignorować również kwestii związanej z preferowaną technologią w kontekście lamp przemysłowych. Poniżej zostaną przedstawione typy lamp, na które szczególnie warto zwrócić uwagę podczas doboru oświetlenia.

Naświetlacze

Powinny być one wyposażone w oprawę LED-ową, gdyż w ten sposób stają się znacznie bardziej energooszczędne. Poza tym warto zwrócić uwagę, iż takie rozwiązanie zapewnia natychmiastowe włączenie się lampy, bez konieczności oczekiwania na tak zwane rozgrzanie się.

High Bay

Ten typ lamp znakomicie sprawdza się w bardzo wysokich zakładach produkcyjnych. Można znaleźć je również pod inną nazwą, gdyż często nazywane są kubełkami przemysłowymi. Warto dodać również, że ich sposób montażu jest bardzo specyficzny, gdyż zawiesza się je na linkach, aby łatwiej można było dostosować wysokość.

Oprawy hermetyczne

W przypadku tego rodzaju lamp nie musimy przejmować się warunkami atmosferycznymi, które spotkają nas w trakcie ich montażu. Wynika to przede wszystkim z bardzo dużej odporności tych lamp.

Oprawy kanałowe

Zaleca się stosować je przede wszystkim w magazynach o dużej powierzchni.

Oprawy sterylne

To dość nietypowy rodzaj lamp przemysłowych, który przeznaczony jest do montażu w szpitalach, gabinetach, czy też laboratoriach przemysłowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż we wszystkich wcześniej wymienionych miejscach wymagany jest wysoki poziom sanitarny.

Inne lampy przemysłowe

Warto również pamiętać o tym, że do lamp przemysłowych zalicza się też modele na wysięgnikach lub długich kablach, które szczególnie często wykorzystywane są w warsztatach.

Zobacz kolejny artykuł

Zabawki kreatywne inaczej

W świecie dziecięcych zabawek czasami naprawdę trudno się odnaleźć. Wszystkie zabawki muszą być dzisiaj kreatywne, …