Polski sport zyskuje na zakładach bukmacherskich?

Niedopracowana ustawa hazardowa przez wiele lat bardziej przeszkadzała aniżeli wprowadzała potrzebny porządek. Sytuacja zmieniła się nieco za sprawą nowelizacji. Przede wszystkim wyszczególniono ważne punkty regulaminu dotyczącego reklamowania zakładów bukmacherskich. Legalne firmy nie mogą używać reklamy, która wzbudzałaby skojarzenia z bogactwem, sukcesem zawodowym czy atrakcyjnością fizyczną. Jaki jest zatem idealny sposób reklamowania zakładów bukmacherskich w Polsce? Sponsoring klubów sportowych oraz ważnych wydarzeń.

Od sponsorowania niższych lig aż po reprezentacje narodową

Warto wspomnieć, że sponsoring bukmacherów nie obejmuje wyłącznie najlepszych zespołów w Polsce. Oczywiście królują umowy z drużynami Ekstraklasy, jednakże na wsparcie mogą liczyć zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Na przykład LVbet obejmuje swoim zasięgiem kluby piłkarskie, takie jak: Wisła Kraków, Piast Gliwice, Wisła Płock oraz Arka Gdynia, ale sponsoruje także Widzew Łódź występujący aktualnie w III Lidze i walczący o powrót do piłkarskiej elity.

Z kolei STS przez wiele lat sponsorował Lecha Poznań. Od nowego sezonu marka znalazła się na koszulkach piłkarzy Jagielloni Białystok. Co więcej, Star-Typ Sport jest oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Zasięg działania legalnych ranking bukmacherów 2018 jest zatem bardzo duży. A korzyści? Zarówno dla klubów mogących zarządzać większym budżetem, jak również kibiców, którzy mogą liczyć na specjalne promocje u bukmachera sponsorującego ich ukochany klub.

Większy budżet na wydarzenia sportowe

Firmy Bukmacherskie sponsoringiem obejmują także wydarzenia sportowe, w trakcie których można dotrzeć ze swoją ofertą do szerszego grona odbiorców. ForBET postanowił zatem wesprzeć czarny sport, czyli uwielbiany w Polsce żużel. Totolotek jest partnerem piłkarskich rozgrywek o Puchar Polski. Natomiast LVbet postanowił udać się w stronę siatkówki patronując zarówno Plus Lidze jak również Lidze siatkówki kobiet. Dopełnieniem ogromnej rozpiętości sponsoringi bukmacherów niech będzie STS, który ostatnio postanowił mocno wejść do świata esportu.

Zobacz kolejny artykuł

Zakażenie pochwy – jak się przed nim bronić?

Grzyby i bakterie to najczęstsze przyczyny zakażeń pochwy. Problemy mogą pojawić się m.in. po skorzystaniu …

test

Grzyby i bakterie to najczęstsze przyczyny zakażeń pochwy. Problemy mogą pojawić się m.in. po skorzystaniu …