Osuszacze powietrza do wnętrz

Właściwa wilgotność powietrza w domu, mieszkaniu czy też miejscu pracy jest niezwykle ważna. Od tego zależy nasze zdrowie, a co za tym idzie i samopoczucie. Jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniu nie przekracza 60%, nie mamy powodu do zmartwień, jeśli jednak jest inaczej, to istnieje spore ryzyko rozwoju bakterii, pleśni i grzybów, które mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Zbyt duża wilgotność powietrza wywołuje bóle głowy, astmę problemy z zatokami, sprawia, że odczuwamy nadmierne zmęczenie, może prowadzić też do uszkodzenia nerek, a w najgorszym wypadku do chorób nowotworowych. Z kolei, za niska wilgotność powierza, czyli poniżej 40%, to problemy z przesuszoną skórą i spojówkami. Podsumowując! Ważne, aby zadbać o prawidłową wilgotność powietrza, która powinna oscylować w granicach 40-60%. Jak to zrobić? Warto zakupić właściwy osuszacz powietrza, który będzie idealnym rozwiązaniem na zbyt niski oraz zbyt wysoki poziom wilgotności.

Osuszacz powietrza

Osuszacz dba o odpowiedni poziom wilgoci w powietrzu, który wzrasta podczas gotowania, suszenia prania itd. Nie jest to jego jedyna funkcja, ponieważ pochłania również przykre zapachy, osusza powietrze w niewietrzonych pomieszczeniach, takich jak piwnice czy spiżarnie. Dodatkowo sprawia, że położona na ścianie farba czy tynk wysychają dużo szybciej.

Jaki osuszacz kupić najlepiej?

Wybierając osuszacz powietrza, należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Firmy zajmujące się sprzedażą tych urządzeń, mają bowiem do zaoferowania różne ich rodzaje. Do domu lub mieszkania najlepszym rozwiązaniem będzie osuszacz domowy, charakteryzujący się kompaktowym rozmiarem i miłym dla oka wyglądem. W pracach remontowych, przy osuszaniu zalanych pomieszczeń i wykończeniach (suszeniu wylewek, położonego parkietu itd.) sprawdzi się osuszać budowlany, natomiast osuszać przemysłowy zadba o prawidłowe powietrze w wysokometrażowych pomieszczeniach, takich jak hale produkcyjne. Znajdzie też swoje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Gdzie kupić osuszacz powietrza?

Najlepszych producentów można poszukać w Internecie. Bardzo dobrej jakości tego typu osuszacze znajdziecie na osuszacze.watersmile.pl/osuszacze-pokojowe/. Firmy z dużym doświadczeniem na rynku oferują zaawansowane osuszacze powietrza: domowe, do pokojów, przemysłowe, budowlane oraz ścienne. Każdy klient z pewnością znajdzie to, czego szuka.

Zobacz kolejny artykuł

Zabawki kreatywne inaczej

W świecie dziecięcych zabawek czasami naprawdę trudno się odnaleźć. Wszystkie zabawki muszą być dzisiaj kreatywne, …