Nowoczesne projekty domów

Popularność projektów domów zależy w dużej mierze od panującej w danym momencie mody oraz osobistych preferencji. Nie można całkowicie ignorować żadnego z tych czynników. Umiejętne kompromisy będą świadczyć o znajomości samego siebie oraz potrzeb rodziny, ale również o poszukiwaniach najlepszych rozwiązań. Na byciu otwartym na pomysły nigdy się nie traci, końcowa decyzja i tak należy do nas.

Przyjrzymy się zatem jednemu z najpopularniejszych rozwiązań. Choć nie ma co ukrywać nie najczęściej wybieranemu ze względu na koszty realizacji. Mowa o projektach domów nowoczesnych. Jaka jest ich charakterystyka i dlaczego mogą trochę straszyć ceną? Czy oby na pewno się to kalkuluje?

Ten typ projektów będzie wyróżniać sam design jak również zastosowane w nim rozwiązania. Łatwy do rozróżnienia zazwyczaj w postaci prostej bryły o raczej surowej konstrukcji. Zwykle charakterystyczny, płaski dach mniej popularny w naszym otoczeniu, a stwarza wiele możliwości jak na przykład dodatkowy metraż do wykorzystania w postaci tarasu. Jest to również praktyczne rozwiązanie, ponieważ taki dach wpływa na polepszenie parametrów cieplnych budynku. Symetryczna bryła domu powoduje, że ciepłe powietrze rozchodzi się szybciej i bardziej równomiernie.

FORMA

Nowoczesny dom zapewne wyróżnia się swoją formą i nie wymuszoną elegancją z otoczenia. Dodatkowo wrażenie, które sprawia potęgują charakterystyczne łączenia materiałów. Jest to zazwyczaj kombinacja drewna, kamienia, szkła i metalu w różnych proporcjach. Pomimo, że dom może sprawiać wrażenie dość chłodnego wszystko zależy od tego jak się zdecydujemy zaaranżować całość. Jak wskazują architekci z grupy projektowej Dominanta.pl cała ergonomia miejsca wychodzi z założenia, że nie ma w takim projekcie miejsca na zbędne i niepraktyczne rozwiązania. To co charakteryzuje taki dom to również otwarte, minimalistyczne przestrzenie oraz wykorzystanie w konstrukcji dużej ilości przeszkleń w tym narożnych okien czy otwartych tarasów. Przekłada się to na wzmożenie efektu niepospolitego wyglądu i lekkości.

Na etapie wyboru projektu domu nowoczesnego należy uwzględnić również koszty adaptacyjne czyli te wiążące się z dopasowaniem projektu do indywidualnych warunków. Nie tylko chodzi o rodzaj instalacji grzewczej i wentylacji ale również przebudowę wnętrza.

INTELIGENTNY DOM

Stawiają na energooszczędność, ekologie oraz systemy inteligentnego domu, które poprawiają komfort życia i obniżają koszty utrzymania. Jak to działa? Systemy inteligentnego zarządzania domem wykorzystują magistrale czyli przewód, który łączy ze sobą urządzenia do pomiaru, sterowania, sygnalizacji i kontroli. Dzięki temu możemy kontrolować zintegrowane instalacje: elektryczną, grzewczą, telekomunikacyjną czy system alarmowy, które standardowo pracują jako odrębne systemy.

Takie rozwiązania technologiczne mają swoje bezpośrednie przełożenie na zwiększenie naszego bezpieczeństwa i komfortu. Oszczędzają nie tylko nasz czas i finanse – ponieważ domy takie są energooszczędne i tanie w eksploatacji – ale również środowisko.

Grupa projektowa

Zobacz kolejny artykuł

Wybrano najlepszych na Mazowszu!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana …

Gadżety reklamowe na targi – trendy i specyfika

Targi branżowe to jedna z najlepszych szansę na skuteczną promocję firmy – zwłaszcza wśród klientów …