Listwa okienna elewacyjna – jak wybrać?

Listwa okienna elewacyjna – do czego służy?

Listwa okienna elewacyjna zapewnia właściwe wykończenie okna, nadając mu elegancki i estetyczny wygląd. Przede wszystkim jednak dzięki tym listwom pozbędziesz się pęknięć, które powstają na styku ościeżnicy okiennej z tynkiem. Listwa okienna elewacyjna zapewnia również doskonałe uszczelnienie połączenia ościeżnicy okiennej z tynkiem.

Wybierając odpowiednią listwę, będziesz mógł zadbać o bezpieczne i funkcjonalne połączenie wewnętrznego tynku z ramą okna. Listwa okienna elewacyjna również chroni przed plamami i zabrudzeniami, jak i przed przenikaniem wody przez okładzinę termiczną.

Listwa okienna – jak wybrać?

Jeśli chcesz kupić listwy okienne elewacyjne, weź pod uwagę przede wszystkim:

– ich szerokość,

– sposób wykonania.

Ważne jest bowiem to, by dokładnie udało się za ich pomocą zakryć powstałą przestrzeń przy oknie. Pomimo tego, że najbardziej popularne są białe listwy, w sprzedaży znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju produktów. Nie powinieneś mieć więc większych problemów z dopasowaniem ich do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Możesz też dobrać listwę okienną w tradycyjny sposób. Pamiętaj wówczas o tym, że wybiera się listwę, która jest wykonana z tego samego materiału co ościeżnica. Jednak obecnie odchodzi się od tej zasady, dbając o to, by listwa pasowała do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić listwę okienną elewacyjną, wybierz sklep.grupamagnum.eu. Przekonasz się o tym, że na stronie tego serwisu znajdziesz bogaty wybór listew, które bez trudu spełnią wszelkie twoje oczekiwania, również te pod względem ceny.

Reklama

Jakie cechy powinna mieć listwa elewacyjna?

Przede wszystkim listwy okienne powinny być solidnie wykonane, odznaczać się trwałością, ale też i łatwością w montażu. Nie mniej istotna jest też atrakcyjna cena takiego produktu, co będzie mieć znaczenie, jeśli chcesz wykończyć co najmniej kilka okien. Nie ma co prawda w sprzedaży takich listw, które można określić mianem uniwersalnych, ale najbardziej popularne są listwy okienne PCV. Nie można się temu dziwić, jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że dokładnie odpowiadają one standardowym oczekiwaniom kupujących.

Jeśli wybierzesz listwy okienne PCV, możesz mieć tę pewność, że bardzo szybko uda ci się je zamontować. Dokonasz tego w pełni samodzielnie i bez konieczności stosowania licznych narzędzi pomocniczych. Najczęściej w sprzedaży masz dostępny pełen zestaw akcesoriów, a więc wraz z listwą otrzymujesz zbrojoną siatkę, uszczelkę, czy piankę dylatacyjną. W ten sposób przygotowanie do montażu listwy zajmie ci tylko chwilę. Będziesz mieć również pewność, że czynność tę wykonasz fachowo, nawet jeśli nie masz doświadczenia.

Dlaczego listwa z PCV?

Niewątpliwym plusem listw okiennych PCV jest ich szeroka dostępność w sprzedaży. Bez trudu więc wybierzesz taką, która idealnie będzie komponować się z wnętrzem pod względem kolorystycznym. Listwy te są również wyjątkowo elastyczne, więc dzięki nim nie tylko elegancko wykończysz okno, ale też perfekcyjnie zamaskujesz wszelkie nierówności.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie