Najnowsze informacje

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne bez wychodzenia z domu?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa do kupienia na wiele różnych sposobów. Można się umówić z agentem ubezpieczeniowym, który na spotkaniu przedstawi gotową ofertę dla klienta, można też samemu wybrać się do firmy ubezpieczeniowej i w jej siedzibie zawrzeć umowę, ale sposobem najprostszym, w dodatku bez wychodzenia z domu będzie skorzystanie z kalkulatora online.

W tym celu wystarczy odwiedzić dedykowany serwis ubezpieczeniowy i wybrać ubezpieczenie podróżne online na www.polisaturystyczna.pl i po wypełnieniu krótkiego formularza uzyskać dostęp do zaproponowanych przez narzędzie wariantów cenowych. 

Jak kupić polisę online? 

Wspomniany formularz pobiera dane ubezpieczonego lub ubezpieczonych, jeżeli na wyjazd wybiera się więcej niż jedna osoba. Ubezpieczeni muszą podać daty urodzenia, a w przypadku osób dorosłych mogą być potrzebne również określenie stanu zdrowia, co pozwala ustalić ryzyko ubezpieczeniowe.

W drugim kroku należy bardzo precyzyjnie określić planowaną podróż. System zapyta więc o kierunek, do którego podróżny chce się udać, jak długo będzie trwała wyprawa, jaki jest cel i jej charakter, jakie aktywności będą podejmowane i w jakim terminie planowany jest wyjazd. Po udzieleniu odpowiedzi, kalkulator przygotuje porównanie najbardziej korzystnych ofert ubezpieczeniowych.

Polisa tania czy kompletna? 

System pozwalający wykupić ubezpieczenie na wyjazd z www.polisaturystyczna.pl pokazuje kilka różnorodnych polis ubezpieczeniowych, a ostateczny wybór i tak należy do samego klienta. Zaprezentowane ubezpieczenia różnią się między sobą zwykle zakresem i ceną. To dwa najważniejsze wyznaczniki. Mając jednak informację, że te wszystkie oferty odpowiadają na najbardziej podstawowe potrzeby ubezpieczeniowe w tym zakresie, można rozważyć, co jeszcze jest ważne i zgodnie z tym dokonać wyboru.

Dla większości urlopowiczów ogromne znaczenie ma redukcja kosztów związanych z wycieczką, więc szczególnie ich zainteresuje polisa o umiarkowanej cenie – mogą zakupić ubezpieczenie najtańsze z zaprezentowanych. Ci, którzy nie liczą się z wydatkiem na czas wypoczynku i chcą zabezpieczyć swój portfel przed finansowymi konsekwencjami wielu przykrych zdarzeń, wybiorą więcej opcji dodatkowych czy zdecydują się na wyższe sumy ubezpieczenia.

Po dokonaniu wyboru zwykle można od razu dokonać zakupu. Wystarczy kliknąć przycisk „wybierz” lub „kup” i program przekieruje na podstroję płatności. Po wpłaceniu składki polisa zostaje zawarta, a dokumenty, które stanowią jej potwierdzenie zostaną przesłane pocztą elektroniczną.

Zobacz kolejny artykuł

41% ludzi przeżycia ceni bardziej od przedmiotów. Jakie to prezenty?

Pod koniec roku 2017, jeden ze sklepów oferujących karty prezentowe przeprowadził badanie dotyczące świątecznych upominków. …

Agencja pracy – skuteczna pomoc w rekrutacji

Poszukiwanie pracowników staje się coraz trudniejszym zadaniem. Na rynku pracy w Polsce coraz częściej borykamy …

Jeden komentarz

  1. Można też bezpośrednio, np. na http://www.bezpiecznypowrot.pl