Kosmetyki z Azji – czy warto po nie sięgnąć?

Świat oszalał na punkcie kosmetyków azjatyckich. Idealnie gładka i promienna cera Chinek, Japonek i Koreanek sprawiła, że kobiety z innych kontynentów zapragnęły cieszyć się takim samym wyglądem. Czy warto sięgać po kosmetyki z Azji?

Kosmetyki z najwyższej półki?

Azjatyckie kosmetyki są chętnie wybierane przez panie, które w drogeriach nie znalazły do tej pory odpowiednich preparatów do pielęgnacji cery. Cera Azjatek jest nienaganna, dlatego kobiety z innych kontynentów uznały, że sekret wyglądu pań z Dalekiego Wschodu musi zależeć od stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Okazuje się jednak, że stosowanie azjatyckich kosmetyków nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Aukcje internetowe zalewają tysiące koreańskich kremów i chińskich maseczek, których skład jest szkodliwy dla skóry. Kobiety kupują je skuszone niską ceną, a następnie borykają się z uczuleniami, podrażnieniami lub nasileniem się trądziku. Tanie, niskiej jakości kosmetyki z Azji wyrządzają więcej szkód niż pożytku, dlatego nie powinno się ich stosować. Jeżeli w Internecie niedostępne są opinie na temat azjatyckich kosmetyków danej marki, powinno się ich unikać. Opinie o produktach urodowych z Azji można znaleźć na forach internetowych, a także na wielu blogach, prowadzonych przez kobiety, które testują na sobie kosmetyki z różnych stron świata.

Bezpieczne kosmetyki z Azji

Azjatyckie kosmetyki mogą poprawić stan skóry, jednak aby tak się stało, powinno się wybierać preparaty ze sprawdzonych źródeł. Renomowane drogerie internetowe oferują wysokiej jakości produkty urodowe z Dalekiego Wschodu, dzięki czemu ma się pewność, że wybrany preparat będzie wart swojej ceny.

Kosmetyki z renomowanych azjatyckich marek są bezpieczne dla skóry, gdyż ich skład jest dokładnie przebadany. Aby uzyskać efekt idealnie gładkiej i promiennej cery, powinno się stosować kilka azjatyckich preparatów jednocześnie. Niezbędne jest dokładne oczyszczenie twarzy i jej nawilżenie, a także jej ochrona przed słońcem i dostarczenie jej witamin. Azjatycka pielęgnacja cery składa się z 10 etapów, jednak by uzyskać efekt pięknej skóry twarzy, wystarczy skupić się na 5 z nich. Na początek cerę należy dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń i makijażu, wykonać peeling, a następnie nałożyć na skórę maseczkę regenerującą. Po zmyciu maseczki na twarz nakłada się azjatycki krem nawilżający, na przykład z dodatkiem śluzu ślimaka. Latem bardzo ważne jest chronienie twarzy przed słońcem poprzez nakładanie na skórę kremów z wysokim filtrem, który nie dopuszcza do przesuszenia cery i uszkodzenia jej głębokich warstw.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie