Jaki kolor będzie pasować do Twojego wnętrza?

Kolor, a raczej jego wybór, może dużo powiedzieć o drugiej osobie. Wydawać by się mogło, że przy mnogości barw, nie jest to możliwe, jednak odzwierciedla on nasz charakter, temperament czy nawet nastrój, w jakim się zwykle znajdujemy. Kolory mogą też na nas oddziaływać – pozytywnie, negatywnie, a nawet motywująco. Dlatego też wybór odpowiedniego do pomieszczenia, jest tak bardzo istotny!

Jakim jesteś kolorem?

Zanim przejdziemy do analizy kolorystycznej, pomyśl, jakimi barwami chcesz się otaczać. Zamknij oczy i zastanów się – jak przedstawiają się poszczególne pomieszczenia w Twoim domu – w sypialni, salonie czy nawet biurze. Zapewne w każdym z nich, chcesz mieć inny, bo taki pasuje do danego miejsca, ale.. czy idziesz dobrą drogą?

Kolor ścian to jedno, jednak dodatki też są istotne. Muszą pasować do wnętrza, bez znaczenia czy są to rolety, poduszki czy może meble. Dlatego wszystko musi być harmonijne, idealnie do siebie dopasowane, niczym dwa puzzle!

Psychologia kolorów – co ulubiona barwa mówi o Tobie?

Wiele osób w to nie wierzy, ale prawda jest taka, że kolor mówi bardzo dużo o człowieku, jak i wpływa na jego nastrój, postrzeganie świata czy motywację do pracy. Dlatego, warto dokładnie przeanalizować każdy z nich. Dla przykładu:

  • kolor czerwony – jest zarezerwowany dla osób, które lubią działać, są towarzyskie, pewne siebie i odważne. Stosując ten kolor w swoim wnętrzu – czy to na ścianie czy roletach lub innych dodatkach, motywujemy siebie, pobudzamy do działania i zawsze staramy się w takim otoczeniu podejmować odważne decyzje!
  • kolor niebieski – działa kojąco i uspokajająco. Wnętrza w tym kolorze, może i są chłodne (choć wiele zależy od nasycenia), ale i pomagają w łagodzeniu stresu. Dlatego tak pożądane są dodatki w tym odcieniu w biurach, czy gabinetach lekarskich.
  • kolor zielony – symbolizuje nadzieję, ale i wzbudzają zaufanie. Pozwalają się odprężyć (w końcu kojarzymy go z wiosną), dlatego świetnie sprawdzi się w salonach, korytarzach czy poczekalniach. Znalazłeś już odpowiedni odcień dla dodatków do pomieszczenia?
  • a może biel? – skojarzenia z tym kolorem są pewnie takie, jak sobie myślisz. Niewinność, czystość, prostota. Zapewne zgodzisz się, że ten kolor będzie pasować wszędzie, a nie zawsze musi być dominujący. Czasami świetnie się sprawdzi, jak dodatek.

Jakim Ty jesteś kolorem? Który z nich najlepiej do Ciebie pasuje i.. czy Twoje wnętrze i kolory w nim użyte, poprawnie mówią o Twoim charakterze i naturze?

Zobacz kolejny artykuł

Dlaczego warto posiadać ważne OC?

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowe zobowiązanie każdego kierowcy. Nie wszyscy …