Gdzie warto zamieszkać w Warszawie?

Rynek mieszkaniowy w Warszawie cały czas się rozwija. W końcu stolicy Polski chciałoby zamieszkać wiele osób. Wszystko dlatego, że to właśnie tutaj ma się największe perspektywy i możliwości. Jednak na początku może nam być trudno odnaleźć się w nowych realiach. Warszawa to w końcu duże miasto z wieloma różnorodnymi dzielnicami, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Mieszkań w doskonałym standardzie można poszukać na http://www.profitdevelopment.com.pl/warszawa. Jednak jakie rejony wybrać?

Śródmieście i Mokotów dla osób lubiących wielkomiejskie życie

Śródmieście i Mokotów to najpopularniejsze dzielnice Warszawy. Nic dziwnego, to właśnie tam najlepiej można zasmakować warszawskiego stylu życia. Najpopularniejsze lokale znajdziemy właśnie w Śródmieściu, a na Mokotów to typowa biznesowa dzielnica. W tych rejonach nie zabraknie również zieleni i ciekawych, klimatycznych miejsc idealnych na spacery. Z tych dzielnic mamy doskonały dojazd w inne okolice, a więc nie stracimy wiele cennego czasu. Niestety każdy rejon ma swoje wady i zalety. Mokotów i Śródmieście są często zakorkowane, a ceny mieszkań są bardzo wysokie.

Włochy dzielnica przyjazna dla rodzin z dziećmi

Włochy to dopiero rozwijająca się dzielnica, która może pozytywnie zaskoczyć swoich mieszkańców. Jest to bardzo kameralna okolica bogata w tereny zielone. Zabudowa na Włochach jest niska, a wszystko ze względu na bliskość lotniska. To sprawia, że to idealne miejsce zamieszkania dla osób, które często podróżują w dalekie rejony. Nie każdy zdaje sobie też sprawę z faktu, że Włochy zostały uznane za najlepszą dzielnicę dla rodzin z dziećmi. Wszystko dlatego, że liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach jest bardzo dużo. W dodatku na Włochach znajduje się wiele placów zabaw i miejsc idealnych na spacery.

Bielany i Bemowo dla miłośników zielonych terenów

Jeszcze więcej zielonych terenów znajdziemy na Bemowie i Bielanach. W obydwu dzielnicach znajdują się lasy, do których mieszkańcy często chodzą na spacery. Jednak to nie koniec! Z Bielan i Bemowa jest blisko do Kampinowskiego Parku Narodowego leżącego pod Warszawą. To wszystko sprawia, że te dzielnice są idealne dla miłośników zieleni. Warto też pamiętać, że infrastruktura tych dzielnic stoi na wysokim poziomie, więc dojazd do innych części Warszawy nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dlatego na Bemowie i Bielanach mieszkania często też szukają biznesmeni, a także inni pracownicy biurowi.

Białołęka coraz bardziej zyskuje na popularności

Nie każdego stać na mieszkanie w najpopularniejszych dzielnicach. Jednak w Warszawie jest rejon, w którym można kupić lokum w rozsądnej cenie, a w dodatku posiada wiele zalet. Jest to coraz popularniejsza Białołęka. Ta dzielnica znajduje się trochę dalej od centrum, więc jej mieszkańcy mogą liczyć na ciszę i spokój. Jednak Białołęka cały czas się rozwija i na jej terenie powstaje coraz więcej inwestycji. To właśnie tutaj powstała Galeria Północna, którą chętnie odwiedzają mieszkańcy różnych części Warszawy. Warto pamiętać, że na Białołękę coraz więcej firm przenosi swoje siedziby. W pobliżu powstaje też metro, które również pozytywnie wpłynie na rozwój dzielnicy.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie