Gdzie szukać korzystnych ofert kredytów mieszkaniowych? Jak działają porównywarki kredytów na mieszkanie?

Kredyty mieszkaniowe są bardzo popularnym produktem finansowym, decyduje się na nie większość osób kupujących mieszkania. Dzięki kredytowi mieszkaniowemu możemy kupić swoje własne mieszkanie znacznie wcześniej, niż gdybyśmy chcieli samodzielnie zebrać całą kwotę na jego zakup. O tego typu wsparcie finansowe możemy starać się w wielu bankach, warto jednak wiedzieć, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Gdzie szukać ofert kredytów mieszkaniowych?

Aby zdobyć informacje na temat kredytów mieszkaniowych możemy udać się do placówki wybranego banku lub skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet. Większość banków przedstawia ofertę na swojej stronie internetowej, jest jednak jeszcze prostszy sposób, niż zaglądanie na witrynę każdego z nich.Chcąc szybko i łatwo porównać propozycje rożnych banków powinniśmy skorzystać z narzędzia jakim jest porównywarka kredytów mieszkaniowych (hotmoney.pl/kredyty-hipoteczne). Dzięki niej wyszukamy wszystkie korzystne propozycje banków, jakie aktualnie są dostępne na rynku.

Jak działają porównywarki kredytowe?

Porównywarki kredytów mieszkaniowych zostały stworzone, aby ułatwić nam proces wyszukiwania korzystnych ofert, dlatego też ich obsługa również jest bardzo prosta. Aby skorzystać z tego narzędzia wystarczy uzupełnić puste pola o takie informacje jak:

  • wartość nieruchomości, którą chcemy kupić,
  • kwota kredytu, jaka nas interesuje,
  • okres spłaty,
  • rodzaj nieruchomości,
  • rodzaj rynku (pierwotny bądź wtórny),
  • rodzaj rat (równe, malejące),

a następnie zatwierdzić klikając przycisk „pokaż oferty”. Specjalnie stworzony w tym celu program wyselekcjonuje dla nas najlepsze spośród pasujących do naszych parametrów ofert.

 

Reklama

Oferty kredytów mieszkaniowych – czy dla wszystkich jednakowe?

Oczywiście znalezienie interesującej nas oferty to nie wszystko. Gdy wybierzemy bank, z którego usług chcemy skorzystać, będziemy musieli złożyć w nim odpowiedni wniosek oraz niezbędne dokumenty. Bank natomiast na podstawie wysokości naszych zarobków oraz innych danych zaproponuje nam kredyt na specjalnie przygotowanych dla nas warunkach. To, jaka będzie ostateczna wysokość rat oraz oprocentowania zależy między innymi od naszej zdolności kredytowej. Zanim więc zaczniemy starać się o kredyt mieszkaniowy w banku, powinniśmy sprawdzić jak wygląda nasze konto w BIK oraz czy nasze nazwisko nie widnieje w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jak wynegocjować korzystne warunki spłaty kredytu?

Niektóre banki dają kredytobiorcy wybór pomiędzy ratami równymi a malejącymi. Z ekonomicznego punktu widzenia raty malejące są dla nas bardziej korzystne, choć początkowo znacznie bardziej obciążają nasz budżet domowy. Jeśli więc widzimy szansę na tę formę spłaty długu, powinniśmy starać się o nią. Banki z reguły nie dają niestety możliwości negocjowania wysokości oprocentowania kredytu, jednak wszystko zależy tak naprawdę od jego wysokości oraz szeregu innych czynników. Dlatego jeśli nie znamy się zbyt dobrze na finansach ani rachunkowości, to warto zasięgnąć rady kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie

     

Jeden komentarz

  1. Ale porównywarka kredytów to nie jest tak naprawdę porównywarka, tylko lista banków. Nie porównuje kredytów, tylko prezentuje banki i ewentualnie szacuje raty i daje możliwość skontaktowania się z bankiem lub doradcą. Podejmowanie decyzji na podstawie porównywarki, to taki strzelenia na chybił-trafił.