Najnowsze informacje

E-kultura Mazowsza

Już w październiku kolejna szansa na pozyskanie środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Beneficjenci będą mogli składać wnioski na projekty wprowadzające e-usługi w instytucjach kultury m.in. poprzez informatyzację bibliotek.

Na Mazowszu funkcjonują 962 biblioteki. W placówkach nie tylko można wypożyczyć książkę, ale również aktywnie uczestniczyć
w wydarzeniach kulturalnych, takich jak spotkania z autorami, wieczory poetyckie, wystawy fotograficzne, czy przedstawienia teatralne dla najmłodszych. Od października br. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przeprowadzi nabór dotyczący informatyzacji bibliotek, która wpłynie na zwiększenie dostępu do zasobów kultury.
O unijne środki będą się mogły starać samorządy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, kościoły. W ramach projektu możliwa będzie m.in. budowa lub rozbudowa portali do świadczenia e-usług, zakup oprogramowania. Projekt musi obejmować co najmniej 4 biblioteki. Na konkurs przewidziano ponad 4,2 mln zł.

Reklama

Gdzie szukać informacji?

Nie zwlekaj, już dziś zapisz się na powiadomienia
o naborach i złóż wniosek o dofinansowanie. Fundusze z RPO WM są naprawdę w Twoim zasięgu!
Informacje o konkursach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.
Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74,
lub Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Płocku przy ul. Kolegialnej 19,
tel. 22 542 27 14, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail:
punkt_plock@mazowia.eu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak realizować projekty unijne, przyjedź na 8. Forum Rozwoju Mazowsza już 25-26 października. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.forumrozwojumazowsza.eu.

Zobacz kolejny artykuł

41% ludzi przeżycia ceni bardziej od przedmiotów. Jakie to prezenty?

Pod koniec roku 2017, jeden ze sklepów oferujących karty prezentowe przeprowadził badanie dotyczące świątecznych upominków. …

Agencja pracy – skuteczna pomoc w rekrutacji

Poszukiwanie pracowników staje się coraz trudniejszym zadaniem. Na rynku pracy w Polsce coraz częściej borykamy …