Czym jest język Java i jak zacząć w nim programować?

Java to bardzo popularny wysokopoziomowy język programowania ogólnego zastosowania. W dzisiejszych czasach Java jest głównie wykorzystywana w backendowych systemach aplikacji internetowych. Język ten bez żadnego większego problemu można wykorzystać także do pisania oprogramowania desktopowego – JavaFx oraz do pisania gier – LibGDX. Warto wspomnieć choćby o tym, że sam system operacyjny Android działa w środowisku Javy.

Największe zalety języka Java

Jedną z największych zalet Javy jest przede wszystkim olbrzymia wygoda w kodowaniu. Język posiada bardzo wiele gotowych bibliotek do wykorzystania, które znacząco przyśpieszą pisanie nowych aplikacji. Dużym plusem jest także szybkość pisania kodu. Bardzo wielu doświadczonych programistów uważa, że to właśnie w Javie pisze się najszybciej. Spowodowane jest to przede wszystkim świetnym środowiskiem IDE i użytecznymi klasami. “Zintegrowane środowisko programistyczne” to doskonała propozycja przede wszystkim dla porządkujących programistów, którzy mogą błyskawicznie wyszukiwać błędy i zapanować nad swoim kodem. Warto wspomnieć i o tym, że Javę można uruchomić na każdym sprzęcie i w każdym systemie. Jedynym warunkiem jest konieczność zainstalowania maszyny wirtualnej Javy. Do największych zalet należy zaliczyć również łatwość nauki (zwłaszcza jak zna się język C++ albo Smalltalk).

Jak zacząć programować w Java?

Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z programowaniem, powinny zapisać się na profesjonalny bootcamp Java. W dzisiejszych czasach bez żadnego większego problemu można znaleźć porządną firmę szkoleniową, która organizuje kursy programowania w dowolnym języku. W pierwszej kolejności warto sprawdzić weekendowe lub dzienne kury firmy ALX (https://www.alx.pl/pl/kurs-java-programowanie/), które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zajęciach kładziony jest przede wszystkim nacisk na praktykę, dzięki czemu można zdobyć bardzo cenną wiedzę, która przyda się w przyszłej pracy.

Czy warto uczyć się Javy?

W dzisiejszych czasach praktycznie co druga oferta pracy w branży IT dotyczy języka Java, dlatego też warto jak najszybciej zapisać się na kurs Java. Praktycznie każda większa korporacja (Google, Amazon, eBay) opiera swoje usługi na kodzie napisanym w Javie. Bez żadnego większego problemu będzie można znaleźć również zatrudnienie w mniejszych firmach, które pomogą zdobyć cenne doświadczenie. Zapotrzebowanie na programistów jest stałe i według wielu specjalistów IT w ciągu kilkunastu najbliższych lat wcale nie będzie malało. Dla osób które wiążą swoją przyszłość z zawodem programisty najlepszym wyborem jest właśnie Java. Spowodowane jest to nie tylko możliwością zdobycia ciekawej pracy, ale również całkiem niezłymi zarobkami. Kurs Java może okazać się wspaniałą propozycją nie tylko dla osób, które uczą się swojego pierwszego języka programowania, ale również dla osób, które kodują w innym języku i chcą spróbować swoich sił w nieco innych środowisku niż dotychczas.

Zobacz kolejny artykuł

Dlaczego warto posiadać ważne OC?

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowe zobowiązanie każdego kierowcy. Nie wszyscy …