Czy znasz zalety pozabankowych pożyczek ratalnych?

Nagłe wydatki, szansa na okazyjny zakup, wakacje marzeń, remont – sytuacji, w których brakuje nam pieniędzy jest naprawdę sporo. W takich chwilach jedynym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy.

Jeszcze do niedawna większość z nas w tym celu korzystała z kredytów bankowych. Obecnie nie jest to jedyne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać. Coraz większą popularność zdobywają bowiem pożyczki ratalne. Sprawdźmy ich zalety.

Czym są pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne to nowy produkt finansowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To rodzaj pożyczek, który oferowany jest nie przez banki a przez prywatne firmy pożyczkowe. Spłata pożyczki odbywa się podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów – są to równe, najczęściej niewysokie, miesięczne raty. Dzięki temu pożyczki tego typu są znacznie bezpieczniejsze od chwilówek, które wymagają od nas spłaty całości zobowiązania. Sporo informacji na ich temat znajdziesz na stronie polecampozyczke.pl.

Minimum formalności i szybka wypłata pieniędzy

Podstawową zaletą pożyczek ratalnych jest ich dostępność. O ile wymogi banków dotyczące kredytów gotówkowych są wciąż bardzo wygórowane o tyle w przypadku pożyczek gotówkowych możemy liczyć na pozytywną decyzję kredytową również w przypadku gdy nasze dochody nie są spektakularnie wysokie. Co więcej, pożyczki ratalne dostępne są przez internet, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu. Warto również wspomnieć o tym, że na wypłatę środków możemy liczyć nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku. Taką ofertę ma dla nas między innymi Supergrosz.

To tanie i bezpieczne

Wiele osób uważa, że pozabankowe pożyczki ratalne to wysoki koszt a więc również ryzyko. Nic bardziej mylnego. Pożyczki tego typu nie mają nic wspólnego z ryzykownymi i drogimi chwilówkami. Ich oprocentowanie nie jest wysokie a dogodnie podzielone raty sprawiają, że spłata zobowiązania nie jest obciążająca dla pożyczkobiorcy.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach klienci, którzy są zainteresowani zaciągnięciem pożyczki mają sporo możliwości wyboru. Dzięki temu warunki banków i firm pożyczkowych stają się coraz bardziej przystępne i atrakcyjne dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki.

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie

     

Jeden komentarz

  1. Uważam, że tych firm pojawia się bardzo dużo. ładne loga, “korzystne” warunki itp… ale jak długo wytrzymają jak konkurencja est tak ogromna? czy nie zmienią zasad? Są dobre porównywarki, tak jak w przypadku https://enerad.pl/finanse/chwilowki/ Idzie wybrać ofertę optymalną. Jest, jedna po drugiej oferty sprawdzonych usługodawców. Posegregowane według kosztów, długości spłaty itp, przez co widać, gdzie nam się opłaca. I tak można można wybierać, w oparciu o twarde dowody a nie na ślepo