Najnowsze informacje

Czy Polska jest faworytem do tytułu najlepszej drużyny na świecie?

Polacy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy byli w światku piłki nożnej “na językach”. Trudno się temu dziwić, gdyż pozycja naszej reprezentacji utrzymuje się ciągle w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji FIFA, a wyczyny Roberta Lewandowskiego na boisku przyprawiają o szybsze bicie serce nie tylko kibiców, ale również trenerów drużyny przeciwników.

W artykule opublikowanym przez argentyński magazyn sportowy dziennikarze ujęli polską reprezentację wraz z innymi drużynami na światowym poziomie jako kandydatów do zdobycia tytułu Mistrzów Świata w piłce nożnej. Czy Polacy rzeczywiście mają szansę w tym roku na puchar?

Konkurencja “nie śpi”

Polska reprezentacja znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, i choć jest to wyjątkowe osiągnięcie, to jednak nie jest równoznaczne z tym, że nasi piłkarze mają szansę na zdobycie tytułu. W końcu mają co najmniej 9 przeciwników, których muszą pokonać. A niektórzy twierdzą, że nawet więcej.

Na drodze do wymarzonego pucharu stanie Polakom reprezentacja Niemiec, uznawana przez specjalistów za posiadającą najlepsze warunki dla zdobycia tytułu w tym roku. Piłkarze zza naszej zachodniej granicy mają świetną formę, a skład drużyny uchodzi za najlepszy od lat 70, kiedy to Niemcom nie był w stanie przeciwstawić się na boisku praktycznie nikt. Za faworyzowaniem Niemców przemawia również fakt ich dużej przewagi nad innymi drużyny w klasyfikacji punktowej rankingu FIFA.

Nie tylko Niemcy

Drużyna niemiecka – choć bez wątpienia mająca najlepsze warunki na zwycięstwo – nie jest jedyną, którą wymienia się jako pretendenta do upragnionego tytułu. Konkurencją dla Niemców będą drużyny z Ameryki Południowej – Argentyna i Brazylia – a także Europy – Francja, Hiszpania i aktualni mistrzowie Europy Portugalczycy. Która z tych drużyn będzie to najlepszą? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Argentyńczycy stawiają na Polaków

Polska została wyróżniona nie tylko wysoką pozycją w rankingu FIFA, ale również opiniami zagranicznych mediów, które wskazują, że to właśnie nasi piłkarze mogą otrzymać mistrzowski tytuł. Argentyńscy dziennikarze wskazują, że Polacy mają świetną ofensywę, a także kilku bardzo dobrych zawodników. Oczywiście najczęściej wymieniany wśród nich jest Robert Lewandowski, który zasłynął jako strzelec zagranicznych klubów. Dziennikarze z Ameryki Południowej podkreślają również, że Polacy wyróżniają się na tle innych drużyn wysoką średnią wzrostu zawodników, co daje naszej reprezentacji przewagę w grze w powietrzu.

Polska faworytem MŚ 2018?

Większość komentujących nie jest jednak tak optymistyczna, jak Argentyńczycy w ocenie naszego zespołu. Wskazują oni, że nadal jest nam daleko do takich drużyn jak Niemcy, czy Brazylia. Bukmacherzy prognozują, że Polska wyjdzie ze swojej grupy, ale prawdopodobnie swoją przygodę z mistrzostwami zakończy na 1/8 finału.

Jak będą wyglądać rozgrywki? Przekonamy się już za kilka tygodni. Z pewnością czekają nas emocjonujące mecze, gdyż w swojej grupie mamy drużyny z Senegalu, Japonii i Kolumbii.

Warto pamiętać iż nawet legalne zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem. Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i grozi konsekwencjami prawnymi. Tylko firmy
posiadające licencję polskiego Ministerstwa Finansów są legalne w Polsce. (oferty-bukmacherskie.pl – legalni bukmacherzy lista)

Zobacz kolejny artykuł

41% ludzi przeżycia ceni bardziej od przedmiotów. Jakie to prezenty?

Pod koniec roku 2017, jeden ze sklepów oferujących karty prezentowe przeprowadził badanie dotyczące świątecznych upominków. …

Agencja pracy – skuteczna pomoc w rekrutacji

Poszukiwanie pracowników staje się coraz trudniejszym zadaniem. Na rynku pracy w Polsce coraz częściej borykamy …